Facebook Google+ Twitter

Festiwale filmowe w Czechach

Każdego roku w Republice Czeskiej na miłośników kina czeka kilka prestiżowych festiwali filmowych. Materiał prasowy przekazano z Czechtourismu z Warszawy.

 / Fot. Czechtourism  Warszawa
Każdego roku w Republice Czeskiej na miłośników kina czeka kilka prestiżowych festiwali filmowych. Niezapomnianych wrażeń dostarczy widzom zarówno najznakomitszy spośród festiwali, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Karlowe Wary, jak również szereg innych wydarzeń, na przykład festiwal filmów dokumentalnych w Jihlavie.

Największym festiwalem filmowym w Czechach jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy Karlowe Wary. Na kolumnadzie spotkamy gwiazdy filmowe, a także tłumy miłośników kina, którzy przybyli do słynnego uzdrowiska, aby napawać się niezwykłą atmosferą. Projekcje odbywają się w salach tutejszych hoteli i w miejscowych kinach.
Tegoroczna 49 edycja festiwalu odbędzie się od 4 do 12 lipca 2014.

Letnia Szkoła Filmowa w mieście Uherské Hradiště na Morawach Wschodniach jest największym niekonkursowym przeglądem filmów w Czechach. Filmy prezentowane są tu w ramach cykli tematycznych. Podczas seminariów i dyskusji panelowych możemy porozmawiać bezpośrednio z twórcami. Na 40 edycję zapraszamy od 10.07 do 02.08.2014.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Jihlava (region Wysoczyzna) odbywa się tradycyjnie pod koniec października (w tym roku od 23 do 28.10.2014). Prezentuje przede wszystkim twórczość dokumentalną środkowej i wschodniej Europy. Każdego roku można tu zobaczyć nowości ze światowej sceny filmowej.

Więcej informacji: www.czechtourism.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Spodziewałam się dłuższej relacji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.