Facebook Google+ Twitter

Festiwalowicze z Woodstock oddali krew

Na stałe w program imprezy wpisała się możliwość dobrowolnego oddania krwi. Przez cztery dni, na obszarze Przystanku Woodstock ustawione były punkty krwiodawstwa, gdzie krew pobierały stacje z Zielonej Góry, Poznania i Warszawy.

Przystanek Woodstock 2008 - scena folkowa / Fot. Bismarck.Wikimedia CommonsW tym roku na woodstokowiczów chcących oddać krew czekały drobne zmiany. Punkty krwiodawstwa ustawione były, nie jak zwykle przy namiocie Akademii Sztuk Przepięknych, ale w pobliżu płatnego pola namiotowego. Kolejną nowością były nagrody. Wygospodarowano fundusze na skuter, który trafi do szczęśliwego dawcy krwi, który został wybrany ostatniego dnia imprezy.
Skuter zostanie wysłany do zwycięzcy na koszt organizatorów, więc ktoś kto wygra, dowie się o nagrodzie dopiero po Przystanku - informuje Gazeta Wyborcza Zielona Góra

Każda z osób oddających krew może liczyć na drobne upominki. W paczkach, jakie dawcy otrzymują, są koszulka, chusta na głowę, dziesięć czekolad, sok, smycz, konserwa w puszcze, długopis i dwie bułki. Poznańska ekipa dorzuca jeszcze czerwony kapelusz w kowbojskim stylu.

- Okazuje się, że duże znaczenie ma kolor koszulek, jakie rozdajemy. My dajemy białe. Niektórzy woodstockowicze kręcą nosem i idą oddać krew do tego miasta, które ma czarne koszulki - opowiada Zbigniew Urbaniak, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, główny koordynator akcji zbiórki krwi.

Organizatorzy liczą, że uda się zebrać co najmniej tyle krwi, ile w ubiegłym roku. Przypominamy, że podczas ubiegłorocznego Przystanku Woodstock padł rekord - zebrano ponad tysiąc litrów krwi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kiedy pisałem to omówienie, a było to w godzinach porannych, ilość oddanej krwi nie była podana do informacji Pani Reporter.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacja trochę niedoprawcowana panie praktykancie. Oprócz Zielonej Góry, Poznania i Warszawy krew pobierało jeszcze RCKiK z Katowic. Każda osoba otrzymała upominek, ekipa Poznańska rozdawała czarne koszulki. Zebrano koło 1500 l. krwi, jest to znacznie więcej niż w roku ubiegłym. Piszesz Organizatorzy liczą, że uda się zebrać co najmniej tyle krwi, ile w ubiegłym roku. Już wiadomo ile zebrano. Twoja informacja pochodzi Dzisiaj 19:01, aktualizacja: 2010-08-02 19:29:18.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.