Facebook Google+ Twitter

Festiwalu Młodych - 12 wystaw, 3 dni, 1 miasto

Festiwal Młodych w Jarosławiu to wystawy, warsztaty, pokazy i prezentacje zorganizowane przez młodych dla młodych. Dobrej fotografii w bród, a wszystko w wyjątkowej scenerii miasta. Już w sierpniu.

Prace na festwiwalowe wystawy zostały zakwalifikowane w drodze konkursu. Fotografia jednego z laureatów. / Fot. Michał GiedrojćRozmawiam z Olą Jachimską, wiceprezesem Klubu Młodych Fotografów, organizatorów Pierwszego Festiwalu Młodych w Jarosławiu.

Jest to pierwsza edycja Festiwalu Młodych w Jarosławiu. Kto go organizuje?

Organizatorem festiwalu jest Klub Młodych Fotografów w Jarosławiu. Koordynatorami jesteśmy my, czyli Ola Jachimska i Irek Kowal. Irek jest prezesem Klubu, ja jestem wiceprezesem. Nasz Klub jest stowarzyszeniem o oddzielnej osobowości prawnej. Wcześniej działaliśmy jako grupa nieformalna.

W Jarosławiu są jeszcze inne grupy fotografików. Czy z nimi współpracujecie przy organizacji festiwalu?
Logo Festiwalu Młodych w Jarosławiu / Fot. Materiały organizatora
Tak, jest jeszcze Jarosławskie Towarzystwo Fotograficzne Atest 200 i reaktywowany Klub Atest 70. W gruncie rzeczy nad organizacją festiwalu czuwa Klub Młodych Fotografów. Jednak jak najbardziej otwieramy się również na pozostałe stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że wszyscy razem weźmiemy udział w festiwalu.

Kiedy dokładnie trwa festiwal i kto w nim może uczestniczyć? Czy czymś się wyróżnia?

Festiwal odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia. Jest to jego pierwsza edycja. Skupiamy się przede wszystkim na promocji fotografii młodych twórców. Prace, które zaprezentujemy to fotografie ludzi do 30 roku życia. Jednak cała formuła festiwalu jest otwarta dla wszystkich, bez względu na wiek, na doświadczenie itd.

Wyjątkiem są wystawy. Tu głos należy wyłącznie do młodych twórców. Uważamy, że właśnie im najtrudniej znaleźć przestrzeń na zaprezentowanie swoich prac. Im również, właśnie na początku swojej ścieżki artystycznej, najtrudniej jest zorganizować własną wystawę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.