Facebook Google+ Twitter

Festyn wielkanocny gminy Inowrocław

Współautorzy: Marta Wróbel

Stoły wielkanocne, ozdoby, pisanki, kurczaczki - to dla ducha, a dla ciała dobre swojskie jedzenie i wypieki. To wszystko czekało 28 marca na tych, którzy odwiedzili kiermasz wielkanocny, który zorganizował Urząd Gminy Inowrocław.

Palmy,palemki, palemeczki... / Fot. M. WróbelImpreza odbywała się na placu przed wejściem do urzędu. Na festynie można było spróbować tradycyjnych kujawskich potraw świątecznych oraz specjalnie na tę okazję upieczonych bab, mazurków czy innych ciast.

Można też było podziwiać rękodzieła twórców ludowych, ozdoby zrobione przez uczniów szkół w gminie Inowrocław np. gimnazjum w Sławęcinku, czy też wykonane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy i gmin ościennych.

Jarmark cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta, którzy chętnie kupowali ozdoby świąteczne.

Podczas imprezy wystąpił zespół folklorystyczny "Kruszowianki" z Kruszy Duchownej. Zorganizowano też loterię, z której dochód zostanie przekazany na rzecz świetlicy socjoterapeutycznej "Niezapominajka". Los na loterię kosztował 3 zł i żaden nie był pusty.

Podczas festynu odbył się też konkurs na temat wiedzy o gminie.
Można było kupić pieczonego baranka na wielkanocny stół... / Fot. M. WróbelSzydełkowe cudeńka. / Fot. M. WróbelKolejne świąteczne ozdoby. / Fot. M. WróbelZespół folklorystyczny "Kruszowianki" z Kruszy Duchownej. / Fot. M. WróbelByła też loteria. / Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Gratuluję fajnie skonstruowanego tekstu i ilustracji foto.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.03.2010 17:16

Marto i Magdo,cieszy mnie to, że opublikowałyście taki materiał. Dzięki temu większe grono dowie się, że duch w narodzie nie ginie i tradycje ludowe są nadal kultywowane. Pozdrowionka i piąteczka ode mnie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj działo się działo i to pewnie sporo. Fajnie, że ludzie robią takie imprezy, dzięki temu promuje się lokalna kulturę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.