Feyenoord wykluczony, Wisła zagra w 1/16 Pucharu UEFA?

Komisja Odwoławcza Europejskiej Unii Piłkarskiej postanowiła wykluczyć Feyenoord Rotterdam z tegorocznych rozgrywek Pucharu UEFA. Powodem były chuligańskie wybryki kibiców tego klubu.

Piotr Brożek i Radosław Sobolewski na treningu przed meczem w Pucharze UEFA. Fot. Gazeta Krakowska30 listopada 2006 roku podczas spotkania fazy grupowej Pucharu UEFA w meczu Nancy-Feyenoord doszło na trybunach do zamieszek. Wszczęli je kibice gości, którzy zdewastowali stadion francuskiej drużyny oraz wzięli udział w regularnej bitwie z policją. Zamieszki zmusiły służby policyjne do użycia gazu łzawiącego, a organizatorów spotkania do przerwania zawodów. Mecz został wznowiony dopiero po 20 minutach przerwy i ostatecznie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:0.

Holenderski zespół wyszedł z grupy E z trzeciego ostatniego, ale dającego awans miejsca. Wyprzedził FC Basel oraz naszą Wisłę Kraków. W 1/16 finału Pucharu UEFA rywalem zespołu z De Kuip miał być angielski Tottenham.

Decyzje o tym czy Holendrzy zostaną zastąpieni przez inną drużynę podejmie w poniedziałek UEFA. Istnieje szansa, że wolne miejsce zajmie Wisła Kraków, która w tabeli zajmowała miejsce tuż za Feyenoordem. Oprócz zawieszenia zespół Feyenoordu będzie musiał pokryć koszty wyrządzonych przez kibiców szkód oraz zapłacić grzywnę w wysokości 100 tysięcy franków szwajcarskich.