Facebook Google+ Twitter

FIA członkiem MKOl. Wyścigi samochodowe na Igrzyskach Olimpijksich?

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) została oficjalnie przyjęta do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Czy to oznacza, iż w niedalekiej przyszłości ujrzymy konkurencję samochodową na Igrzyskach Olimpijskich?

Czy już niedługo, kibice będą mogli podziwiać rywalizację kierowców podczas Igrzysk Olimpijskich? / Fot. Tony Harrison/Creative Commons 2.0Na razie trudno sobie to wyobrazić, jednak wszystko jest możliwe. Na razie FIA będzie członkiem MKOl przez okres dwóch lat. Po upływie tego czasu, organizacja będzie mogła ubiegać się o stałe członkostwo.

Oto, co zostało zawarte w oficjalnym oświadczeniu w tej sprawie: - FIA z zadowoleniem przyjmuje decyzję o dołączeniu do rodziny olimpijskiej i potwierdza swe zobowiązania do udziału w pracach Komitetu Olimpijskiego i jego istotnych komisjach.

Przewodniczący Międzynarodowej Federacji Samochodowej, Francuz Jean Todt, wystosował list do pozostałych 129 innych federacji, które są członkami stowarzyszenia od wielu lat. - Jestem zachwycony, że FIA jest od teraz częścią rodziny olimpijskiej, ponieważ fakt ten stanowi dowód siły naszych sportowych zobowiązań, a także poszanowanie wartości szacunku, doskonałości i przyjaźni, którymi aktywnie dzieli się ruch olimpijski - poinformował portal f1wm.pl.

Były szef Scuderii Ferrari w Formule 1 oraz pilot w WRC, chce, aby krajowe federacje propagowały założenia ruchu olimpijskiego. W tej chwili nie ma jednak co liczyć na udział reprezentantów sportów motorowych w Igrzyskach Olimpijskich. W niedalekiej przyszłości, nie można tego wykluczyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.