Facebook Google+ Twitter

Fiasko rozmów koalicji o emeryturach, czyli gra "wyścig tchórza"

Reforma emerytalna i praca do 67 lat, w wydaniu Platformy Obywatelskiej, budzi wiele kontrowersji i niepokoju w społeczeństwie, a wewnątrz koalicji PO-PSL rodzi pasmo napięć, tarć i ostrych sporów. Wczoraj doszło do zerwania rozmów z premierem. Waldemar Pawlak nagle wyszedł z posiedzenia. Kiedy ponownie wróci?

[plik 1prawa]Szczęście było już, tuż tuż. Ale prysło. Szkoda. Reforma emerytur i praca do 67 lat, póki co, zwiędła, jak najpiękniejszy kwiat. Premier ma trudny czas i smutny oczu blask. Czy Palikot wejdzie do gry? Ma chęć, lecz stawia warunki. Na piśmie je dał. Premier Tusk odpowie, jak będzie chciał. Nie chce zapewne jeszcze. Liczy na powrót do rozmów PSL. Ludowcy wrócą – tak wieszczę.

Trudny ten ludowy koalicjant dla PO. Tak jakby był w koalicji i w opozycji też. Szef PSL gra na dwa fronty, wszak jesienią wybory nowych władz. A prezes Waldemar Pawlak prze z wielkich sił, aby nadal prezesem był. Demonstruje i teatr gra. A szef PO wściekły, wije się i chwieje jak nabuzowany. Ludziskom plecie, że z PSL jest pospawany. Kiepski to spaw, skoro co chwila puszcza, czyli się rozkleja. Nie szkodzi. W ludowcach wciąż nadzieja. Bez nich - dla PO - beznadzieja.

Traktując sprawę poważnie, wypada podkreślić, iż upór premiera Tuska przy liczbie 67 - to hamletowskie: Być, albo nie być!? I nie ma tu innego pytania. Tylko my pytamy: czy liczą się większości Polaków zdania? Nie? Nie liczy się parcie SLD i środowisk związkowych do referendum w sprawie emerytur i pracy do lat 67. Pachnie to groteską i satyrą. Ktoś napisał kpiarsko: "Polaku - do nordic walking - byś nie został zgredem, żebyś siłę miał pracować do 67!"

Tak więc problem jest co najmniej do kwadratu trudny. Gdy zdawało się, że sprawa uzgodnień kwestii emerytalnych między PO i PSL, będzie już tylko formalnością, wicepremier Waldemar Pawlak wstał z fotela i wyszedł ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. Wyszedł, bo premier odrzucił propozycje ludowców dotyczące zmian w projekcie reformy emerytalnej. Po tym zdarzeniu, premier powiedział dziennikarzom, że będzie szukał innych rozwiązań. Dziś o tym dyskutuje najwyższe gremium Platformy Obywatelskiej. Szef PSL z kamienną twarzą stwierdził wczoraj wieczorem: kompromis jest możliwy. Z ludową filozofią zastrzegł jednak: Kapitalizmu nie zbudujemy, zmuszając staruszków do pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

STARYWYGA
  • STARYWYGA
  • 22.03.2012 19:50

W przypadku pracowników biurowych we wszystkich szczeblach władzy i samorządów,plicji,wojska,służb specjalnych,sądownictwo i prokuratura i szkolnictwie to jest osiągalny ten proponowany wiek 67 lat i ci ludzie delklarują chęć pracy nawet dłużej
Natomiast Robotnicy i rolnicy tego wieku w większości nie dożyją,bo już w wieku 60 lat w większości są WRAKIEM pod względem zdrowia,a co za tym, możliwością pracy.
Praca w ciepłym klimatyzowanym biurze/gabinecie/auli,to nie praca budowlańca czy robotnika w fabryce przy taśmie,obrabiarce,przemyśle chemicznym,maszynowymczy wydobywczym
Równierz praca rolnika "świątek piątek"i nie 8 a 18 godz w każdych warunkach atmosferycznych to nie praca urzędnika i innych tzw umysłowych
To COŚ forsowane na siłę przez POpaprańców, to nie żadna REFORMA,to cyniczne zagranie aby żyło się długo i lepiej BANDZIE URZĘDASÓW rozrośniętej do MONSTRUALNYCH ilości w okresie tych 5 lat NIERZĄDÓW nieudaczników i aferałów kosztem zwykłych ludzi ciężkiej fizycznej pracy

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan niwiński
  • jan niwiński
  • 21.03.2012 14:23

najwięcej o podwyższeniu wieku mówią ci co nigdy ciężko nie pracowali

Komentarz został ukrytyrozwiń
BM
  • BM
  • 21.03.2012 13:37

Jak PSL pęknie to prawdopodobnie polski parlament długo będą ogłądać w tv

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mają czas na dogłębna analizę a przy okazji opadną społeczne emocje. Niech się Naród z tym oswoi, wtedy będzie szło gładko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.