Facebook Google+ Twitter

Fiasko rozmów listonoszy z dyrekcją Poczty Polskiej

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2006-11-29 15:43

Zakończyły się rozmowy związkowców z dyrekcją Poczty Polskiej. Strony nie porozumiały się w sprawie podwyżek dla pracowników firmy. Związkowcy nie wykluczają strajku generalnego.

Wczorajsze spotkanie zakończyło się sporządzeniem kolejnego protokołu rozbieżności. Ten nie został jednak podpisany przez dyrektora generalnego Poczty Polskiej Zbigniewa Niezgodę. Związkowcy traktują niepodpisanie protokołu rozbieżności jako zerwanie rozmów przez pracodawcę. Chcą jednak potwierdzenia tej oceny sytuacji przez prawników - mówi Paweł Jędrzejewski z "Solidarności":
Rzecznik Poczty Polskiej Radosław Kazimierski tłumaczy, że dyrektor Niezgoda nie podpisał protokołu, bo jeden z mediatorów nie uczestniczył w końcowej fazie tych rozmów, a wymagane są podpisy obu mediatorów, aby protokół był ważny. Kierownictwo poczty uważa, że tok mediacji nie został jeszcze wyczerpany i zaproponowało kolejne spotkanie w poniedziałek.

Związkowcy odrzucili tę propozycję. W najbliższych dniach po opiniach prawników i zbadaniu nastrojów wśród pracowników poczty, podejmą decyzję co dalej. Zastrzegają, że strajk generalny to ostateczność i liczą, że kierownictwo poczty zgodzi się na ich żądania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wydaje mi się,że dyrekcja Poczty Polskiej pogrywa na czasie,co niedobrze służy zarówno dyrekcji jak i listonoszom? Widzimy wchodzenie na rynek usług pocztowych konkurencji! Potrzeba energicznych działań,bo inaczej obudzimy się...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.