Facebook Google+ Twitter

Fiasko rozmów pielęgniarek z dyrekcją szpitala w Radomiu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-11 17:34

W Radomiu rozmowy protestujących pielęgniarek z dyrekcją Szpitala Specjalistycznego zakończyły się fiaskiem. Obie strony określiły rozmowy jednakowo - krótkie i rzeczowe, ale bez efektu.

W radomskiej placówce strajk trwa 7-my dzień. Pierwsi pacjenci z chirurgii zostali przeniesieni na inne oddziały.

Jak powiedział dyrektor szpitala Andrzej Pawluczyk, dyrekcja podtrzymała propozycję podwyżki o 270 złotych brutto dla każdej pielęgniarki i położnej. Propozycja sióstr była inna - 450 złotych podwyżki, wobec czego strony nie doszły do porozumienia.

Anna Trzaszczka ze szpitalnych związków zawodowych powiedziała, że z dyrekcją nie da się rozmawiać, bowiem wszystkie propozycje białego personelu są odrzucane. Trzaszczka podkreśliła, że siostry po raz kolejny obniżyły żądania podwyżki, tym razem z pięciuset złotych do 450.

Pat w radomskim szpitalu trwa. Dyrekcja przekonuje, że strajk jest niebezpieczny dla zrowia i życia pacjentów, zaś pielęgniarki zamierzają od czwartku protestować na ulicach.

Dyrekcja proponowała jednorazową dopłatę w wysokości miliona 200 tysięcy złotych na wszystkie pielęgniarki. Siostry dostałyby po tysiąc złotych dodatku do pensji rozłożone na pięć miesięcy. Jednak dla pielęgniarek propozycja jest nie do przyjęcia.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.