Facebook Google+ Twitter

Fiasko rozmów pielęgniarek z dyrekcją szpitala w Radomiu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-11 17:34

W Radomiu rozmowy protestujących pielęgniarek z dyrekcją Szpitala Specjalistycznego zakończyły się fiaskiem. Obie strony określiły rozmowy jednakowo - krótkie i rzeczowe, ale bez efektu.

W radomskiej placówce strajk trwa 7-my dzień. Pierwsi pacjenci z chirurgii zostali przeniesieni na inne oddziały.

Jak powiedział dyrektor szpitala Andrzej Pawluczyk, dyrekcja podtrzymała propozycję podwyżki o 270 złotych brutto dla każdej pielęgniarki i położnej. Propozycja sióstr była inna - 450 złotych podwyżki, wobec czego strony nie doszły do porozumienia.

Anna Trzaszczka ze szpitalnych związków zawodowych powiedziała, że z dyrekcją nie da się rozmawiać, bowiem wszystkie propozycje białego personelu są odrzucane. Trzaszczka podkreśliła, że siostry po raz kolejny obniżyły żądania podwyżki, tym razem z pięciuset złotych do 450.

Pat w radomskim szpitalu trwa. Dyrekcja przekonuje, że strajk jest niebezpieczny dla zrowia i życia pacjentów, zaś pielęgniarki zamierzają od czwartku protestować na ulicach.

Dyrekcja proponowała jednorazową dopłatę w wysokości miliona 200 tysięcy złotych na wszystkie pielęgniarki. Siostry dostałyby po tysiąc złotych dodatku do pensji rozłożone na pięć miesięcy. Jednak dla pielęgniarek propozycja jest nie do przyjęcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.