Facebook Google+ Twitter

Fiat przejmie większość akcji Opla?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-23 13:37

Włoski Fiat jest bliski przejęcia większościowego pakietu akcji niemieckiedo koncernu samochowego Opel. Informację podaną przez tygodnik "Der Spiegel" potwierdził szef rady zakładowej Opla.

Klaus Franz powiedział, że Fiat jest zainteresowany przejęciem kontroli nad szukającym inwestora niemieckim producentem aut. Nie potwierdził jednak, że już w najbliższy wtorek może zostać podpisany list intencyjny w tej sprawie. Taką wiadomość również podał w swoim internetowym wydaniu "Der Spiegel".

Przeżywający trudności Opel chce się uniezależnić od swojego obecnego właściciela - stojącego na skraju bankructwa amerykańskiego koncernu General Motors. W tym celu musi znaleźć nowego inwestora strategicznego.

Szef rady zakładowej Opla jest jednak przeciwny przejęciu większości akcji przez Fiata. Klaus Franz obawia się, że taka operacja doprowadziłaby do zamknięcia niemieckich zakładów Opla i masowych zwolnień pracowników. Jak tłumaczy, oferta Fiata i Opla konkuruje ze sobą, a włoskiemu koncernowi, który sam przeżywa problemy, zależy jedynie na poręczeniach kredytowych od niemieckiego rządu. Kanclerz Merkel zapowiedziała w marcu, że rząd gotów jest udzielić takich gwarancji inwestorowi, który pomoże Oplowi w osiągnięciu stabilizacji.

Zarządy obu koncernów motoryzacyjnych nie skomentowały dotąd doniesień "Spiegla".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.