Facebook Google+ Twitter

Fiat zamknie fabrykę "Ispol" w Tychach?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-06 12:06

Włoski Fiat, starający się o przejęcie europejskich zakładów General Motors, rozważa zamknięcie fabryki "Ispol" w Tychach lub ograniczenie w niej produkcji. Wynika to z tajnego dokumentu włoskiego koncernu, do którego dotarł niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Zarys strategii Fiata, opatrzony kryptonimem „Projekt Futbol", zawiera plany restrukturyzacji europejskich zakładów General Motors w przypadku przejęcia ich przez Włochów. Elementem tej strategii jest całkowite lub częściowe zamknięcie do 2016 roku dziesięciu zakładów.

Na tej liście znalazła się fabryka silników "Ispol" w Tychach, która jest wspólnym przedsięwzięciem General Motors i japońskiej firmy Isuzu. Do likwidacji przeznaczone byłyby dwa zakłady produkcyjne General Motors w Anglii i jeden w Belgii oraz dwie fabryki Fiata we Włoszech. Cięcia objęłyby również zakłady produkcji silników Opla w Niemczech.

Według "Frankfurter Allgemeine Zeitung", włoski inwestor zamierza zamknąć 10 zakładów Fiata i General Motors i zwolnić w sumie 18 tysięcy pracowników obu koncernów. Miałoby to przynieść 483 miliony euro oszczędności rocznie.

Dyrekcja Fiata zdementowała doniesienia niemieckiego dziennika. "Frankfurter Allgemeine" twierdzi jednak, że dokument "Projekt Futbol"" jest autentyczny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

brak
  • brak
  • 23.07.2011 08:25

Ta firma straciła dla mnie jakikolwiek szacunek, nigdy więcej moja noga tam niepowstanie nigdy! Zawsze będę się wypowiadał negatywnie o tych ludziach, zawsze! zwłaszcza o kierownictwie magazynu (kurdupeli nie umiejący w sytuacjach spornych sie udzielić) i o zastępcach który nie potrafi komputeru załączyć i o tym jak świadomie okłamują ludzi , nie liczą się z uczuciami bez żadnego sumienia, Nieuki, jąkały znaleźli sie na wyższych stanowiskach i za wszelką cenę chcą udowodnić swoją wyższość a w rzeczywistości są niekompetentni nieumiejący ergonomicznie zorganizować pracy.
Starsi pracownicy siedzą 5 godzin na krzesłach przyglądając się innym 2 godz chodzą z lozy do loży plotkując reszte poswiecają na przerwę.

Firma zatrudnia na poczatku roku 2009 kilka osób, pod koniec 2010 przyjęto 80 osób z agencji, organizując apele i szkolenia na których przedstawiano plany na stały wzrost produkcji do 2013-4 roku.
Przez wiekszośc czasu reklamują sie w różnych gazetach i delegacjach o swoich wdrażanych bzdurnych systemach, które mają poprawić bezpieczeństwo i jakość, tylko nie umieją zauważyć że ten zakład od środka wygląda jak by się miała rozlecieć, ściany i sufity żółte , podłoga krzywa popękana, pajęczyny i kurz w tonach liczyć można, na wielki huj im jest sie chwalić jakimiś sytemami jak ktoś zobaczy ten zakład od srodka to wie że tu nic dobrego niepowstanie.

firma przypisuje sobie osiagniecia miedzy innymi dzieki ludziom z agencji, którym obiecują 13-tki, podwyżki, wczasy pod gruszą, a gdy przychodzi pora wyjasnien , wielkie rozczarowanie ludzie zwalniani.
Bezczelność ich jest na tyle duża iż powtarzają ten proceder co roku bez żadnych konsekwencji!

Panie BIELIK , Świetlik i inni chude i grube dupy, ludzie nie zatrudniają się w firmach w których wiadomo z góry że ich się zwolni, a jesli taka jest polityka to nie oklamujcie ich przynajmniej.
Ocena którą rzekomo ma świadczyć o jakości pracownika jest wystawiana nieuczciwie!

Mam szczerą chęć wysadzić ten zakład w powietrze z zwłaszcza tych ludzi którzy zdecydowali o moim losie. Mam nadzieję że nie spotkam nigdy nikogo z nich bo nie wiem jak bym się zachował mogli by sie stac z kurdupli karłami !

Komentarz został ukrytyrozwiń
brak
  • brak
  • 13.04.2011 20:55

jaka jest data tej informacji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.