Facebook Google+ Twitter

Ficek wygrywa klasyfikację generalną Bike Atelier MTB Maraton!

W ostatnią niedzielę tj. 18 września w Gliwicach odbył się finał maratonów Bike Atelier MTB Maraton. Michał Ficek z drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team był faworytem do wygrania klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Michał Ficek na podium / Fot. TMFOTO Teresa KasprzykRywalizacja na trasie była zacięta – tuż za Fickiem w „generalce” znajdował się Mateusz Zoń, który także posiadał sporą liczbę punków zdobytych dzięki wcześniej wygranym zawodom. Jednak to zawodnik Volkswagena ostatecznie mógł się cieszyć z wgranej w całym cyklu.

Komentarz Michała Ficka z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB (1. miejsce w Bike Atelier MTB Maraton w klasyfikacji generalnej)

W niedzielę stanąłem na starcie ostatniej tegorocznej edycji cyklu Bike Atelier Maraton w Gliwicach. Płaska i szybka trasa nie do końca mi pasowała, a silna konkurencja na starcie pozwoliła na zajęcie 5. miejsca OPEN oraz trzeciego w kategorii. Na szczęście główny cel na ten wyścig został osiągnięty, a było nim przypieczętowanie zwycięstwa OPEN w klasyfikacji generalnej cyklu! Nie ukrywam, że powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku było dla mnie bardzo ważne i cieszę się, że po raz kolejny ta sztuka mi się udała, gdyż Bike Atelier Maraton to prężnie rozwijający się cykl zawodów MTB na Śląsku i Zagłębiu cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem w południowej Polsce. Do końca sezonu MTB w Polsce pozostało już niewiele czasu, dlatego staram się w jak największym stopniu wykorzystać ostatnie tygodnie przed jesienno-zimowy okresem odpoczynku. W sobotę mimo fatalnych warunków atmosferycznych (zimno i ulewny deszcz) wziąłem udział w wyścigu Bike Čeladná w Czechach, w którym wystartował m.in. srebrny medalista w kolarstwie górskim z IO w Rio Jaroslav Kulhavý oraz pozostała czołówka czeskich zawodników MTB. Zmagania ukończyłem na 9. miejscu, jednak z powodu zimna samo dojechanie do mety było dla mnie największym sukcesem.

Natomiast trener drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Bogdan Czarnota wystartował w Maratonie Lang Team w Dąbrowie Górniczej, gdzie zajął 6. lokatę. Trasa należała do szybkich z krótkimi elementami technicznymi. Swoje dołożyła pogoda – „dzięki” ulewnym deszczom na trasie pojawiły się olbrzymie ilości błota.

Komentarz Bogdana Czarnoty z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (6. miejsce w Maratonie Rowerowym Lang Team w Dąbrowie Górniczej)

Do Dąbrowy przyjechała praktycznie cała czołówka z kraju, więc nie było obijania. Pogoda nas nie oszczędziła - mnóstwo błota na całej trasie. Wyścig był ciężki, ale układał się dla mnie bardzo dobrze. Jednak przyszedł moment, gdzie poszło sporo bardzo mocnych ataków i straciłem kontakt z czołówką. Walczyłem do końca co dało mi dobre 6. miejsce wśród elity open.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.