Facebook Google+ Twitter

Fiesta Klub Polska - w jedności siła

Kto z nas ma samochód, zmaga się z kłopotami, które auto czasem sprawia. Nie każdy jednak może liczyć na szybką, fachową i bezinteresowną pomoc. Gdzie można ją uzyskać? Na przykład w klubie użytkowników Forda Fiesty.

Ford Fiesta xr2i / Fot. Marek RugowskiFiesta Klub Polska, którego jestem członkiem, jest jednym z wielu tego typu stowarzyszeń w Polsce. Wydawać by się mogło, że tak małe i niepozorne autka jak Fiesta nigdy nie zrzeszą wokół siebie sporej grupy osób, a jednak... Początki klubu to koniec 2001 roku. Można przyjąć, że w obecnej formie działa od 2005 roku, zrzeszając obecnie ok 160 członków oraz blisko 2 tysiące zarejestrowanych użytkowników forum. Jest to zatem ogromna grupa osób z całej Polski, która we wrześniu spotkała się na IV Ogólnopolskim Zlocie FKP w Boszkowie. Była to zarazem druga tego typu impreza w tym roku.

Zaletą dołączenia do jednego z podobnych klubów, oprócz możliwości poznania ciekawych ludzi, jest ich bezinteresowna pomoc w przypadku najróżniejszych usterek, które mogą spotkać każdego właściciela czterech kółek. Nieważne, czy problem dotyczy mechaniki, instalacji elektrycznej, czy systemów car audio. Jeśli seryjnemu autu chcielibyście nadać niecodzienny wygląd lub osiągi, to w kwestii tuningu również możecie liczyć na fachową pomoc.

W jeden z listopadowych poranków stała się rzecz straszna, awaria dmuchawy. Jazda w mroźny dzień bez jej pomocy była dość niewygodna. Okazało się, iż dostęp do owego "ustrojstwa", które odmówiło posłuszeństwa był na tyle skomplikowany i czasochłonny, że niektórzy z mechaników nie podjęli się zadania jej wymiany, a jeśli już, to w terminach, kiedy na drzewach pojawiłyby się pierwsze oznaki wiosny. Nie mogłem czekać. Zwróciłem się o pomoc do jednego z klubowiczów, który mieszkał w moim rodzinnym mieście. Zgodził się. Zjawiłem się u niego w niedzielne popołudnie. Dwie godziny i dmuchawa wymieniona, w aucie mam ciepło, szyby nie parują. Wszystko to dzięki jednemu z członków FKP, z którym wcześniej zamieniłem ledwie kilka zdań.

Jednym z charakterystycznych aspektów życia klubu są spoty. Są to regionalne spotkania tzw. frakcji danego klubu, które dają też okazję do uzyskania fizycznej pomocy w tej, czy innej sprawie. Spoty zazwyczaj odbywają się raz w miesiącu, a oprócz nich organizowane są okazjonalne zjazdy, na których niejednokrotnie zjeżdżają się klubowicze z innych frakcji. Wszystko to sprawia, ze klub żyje i ma się dobrze, nawet na regionalnych szczeblach.

Do Fiesta Klub Polska dołączyłem w czerwcu tego roku, gdy stałem się dumnym posiadaczem Forda Fiesty xr2i. Auto, które trafiło w moje ręce dość przypadkowo, okazało się świetnym wyborem, bowiem drzemie w nim dusza sportowca. Dopełnieniem codziennego użytkowania "FoFi" jest dla mnie świadomość członkostwa w klubie, który pomoże mi w kwestiach, których sam nie byłbym w stanie rozwikłać. W przypadku awarii (odpukać w niemalowane), czy życiowych rozterek mogę bowiem liczyć na ludzi, którzy na pewno przyjdą z pomocą. Tworzymy jedność i można to poczuć.

Wszystkich, którzy chcą przekonać się jak wygląda życie w FKP zapraszam na stronę www.FiestaKlubPolska.pl oraz na tętniące tam życiem forum. Jeśli jesteś posiadaczem Forda Fiesty zapraszamy w nasze skromne progi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Klubowicze chyba najbardziej lubią nie tyle samo forum, co zloty :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.