Facebook Google+ Twitter

Fiesta w Pampelunie - każdego dnia do szpitali trafiają ranni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-12 21:09

Do poniedziałku potrwa słynna fiesta San Fermin w hiszpańskiej Pampelunie, podczas której każdego ranka na kamienną uliczkę tamtejszej starówki wypuszczane są byki. Zadaniem zebranych na ulicy śmiałków jest dobiec z bykami do miejskiego placu i nie dać się stratować.

W tym roku wielu jednak nie miało szczęścia. Każdego dnia do szpitali w Pampelunie trafiają poturbowani, ranni i z wstrząsami mózgu. Największych pecha miał 23-letni Amerykanin, któremu byk rozdarł udo. Miejscowi lekarze opatrzyli juz ponad 500 osób, z których większość przesadziła nie tyle z ucieczką przed bykiem, co z kuflami piwa. W Pampelunie podczas trwającej fiesty bary czynne są przez całą dobę i zawsze sa pełne.

Do miasta zjechało bowiem prawie milion turystów z całego świata - w tym niestety kilka tysięcy kieszonkowców, którzy chętnie korzystają z roztargnienia i upojenia alkoholowego świętujących. Najbardziej zadowoleni z biegów są prawdopodobnie hodowcy byków. Za każdego biorącego udział w gonitwie miasto płaci od 3 to 6 tys euro. Co rano na pampeluńską starówkę wypuszczanych jest kilkanaście zwierząt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.