Facebook Google+ Twitter

FIFA zmieni zasady tworzenia rankingu

Szef Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), Joseph Blatter poinformował na konferencji prasowej w Berlinie, że FIFA zmieni sposób tworzenia rankingu reprezentacji piłkarskich.

Comiesięczny ranking FIFA często był krytykowany za błędny sposób wyliczania pozycji każdej drużyny. Lista rankingowa danej reprezentacji często nie odpowiadała rzeczywistości weryfikowanej w bezpośrednich spotkaniach na boisku.

Sposób tworzenia rankingu zostanie zmodyfikowany. Będzie już wyliczany na podstawie rezultatów spotkań z czterech ostatnich lat, a nie ośmiu, jak to jest obecnie - powiedział Blatter .

Jednym z przykładów błędnego konstruowania rankingu FIFA jest obecna pozycja reprezentacji USA. Amerykanie zajmują w nim piątą lokatę. Mimo tego, pożegnali się z mistrzostwami świata już w pierwszej rundzie. W Niemczech nie wygrali nawet meczu.

Obserwatorzy nie zgadzali się również z wysoką pozycją Meksyku (4. miejsce w rankingu), a także zadziwiająco niską gospodarzy MŚ, którzy plasują się dopiero na 19. pozycji. Niemcy od dwóch lat rozgrywali niemal wyłącznie mecze towarzyskie, które są niżej punktowane w klasyfikacji.

źródło: FIFA, PZPN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.