Facebook Google+ Twitter

FIFA zrezygnuje z indywidualnych kontroli dopingowych?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-21 14:14

Dyrektor biura medycznego FIFA Jiri Dvorak uważa, że międzynarodowa unia piłkarska powinna rozważyć rezygnację z indywidualnych kontroli dopingowych. Jego zdaniem taka forma kontroli jest bardzo kosztowna i nieefektywna.

Podczas konferencji medycznej, która odbywa się w Republice Południowej Afryce, Dvorak powiedział, że na kontrole wydano w ubiegłym sezonie ponad 30 milionów dolarów. Wykonano 33 tysiące testów na obecność niedozwolonych środków, z których tylko 10 dało wynik pozytywny. "Takie są fakty i liczby. Mogą one świadczyć wręcz, że problemu dopingu w piłce nożnej nie ma" - powiedział dyrektor biura medycznego FIFA.

Zdaniem Dvoraka problem tkwi w złym systemie kontroli. Dlatego zaproponował zmianę zasad i rezygnację z indywidualnych próbek na obecność dopingu. Jego zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby przyjęcie rozwiązań, które stosuje UEFA, a więc cyklicznych badań całych drużyn - cztery razy w roku.

To pozwoliłoby ograniczyć koszty, ale również łatwiej kontrolować stosowanie środków. Między innymi poprzez kontrolę profili sterydowych i hormonalnych poszczególnych graczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.