Facebook Google+ Twitter

"Fight Club" powróci! Tym razem w wersji komiksowej

Na Twitterze autor powieści Chuck Palahniuk zdradził swoje najnowsze plany. Znów spotkamy się z bohaterami "Podziemnego kręgu", ale tym razem narratorem opowieści ma być Tyler Durden.

 / Fot. Plakat filmu"Chodzimy do pracy, której nie cierpimy, kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy, za pieniądze, których nie mamy, usiłując zaimponować ludziom, których nie lubimy, udając kogoś kim nie jesteśmy" - takie słowa słyszeliśmy z ust przeciwstawiającego się wszechogarniającemu konsumpcjonizmowi Tylera Durdena. Akcja kolejnej części ma toczyć się 10 lat później. Jak poinformował w specjalnym liście do fanów autor: "To Tyler będzie opowiadał historię, czając się wewnątrz Jacka i czekając na odpowiedni moment, żeby wrócić. Jack jest apatyczny. Maria jest znudzona. Ich małżeństwo zawieszone jest nad brzegiem podmiejskiej rutyny ludzi w średnim wieku".

wpis Palahniuka z Twittera / Fot. źródło własnePalahniuka obowiązują wcześniejsze zobowiązania, z tego też względu komiksu nie zobaczymy wcześniej niż w 2015 roku. Śledząc Twittera autora możemy być jednak pewni, że współpraca przebiega owocnie. Jak pisał już na swoim profilu, został przedstawiony dyrektorom z Marvela, DC i i Dark Horse.

"Fight Club" opowiada o mężczyźnie zmęczonym swoim korporacyjnym życiem. Próbuje on uciec od owładniętego konsumpcjonizmem świata. Na swojej drodze spotyka właśnie Tylera - swoje alter-ego - i tak zaczyna drogę ku samodestrukcji. Nowy sposób życia i tytułowy "Podziemny krąg" stają się dla bohatera odskocznią od rzeczywistości. Wymowa książki jest nadal aktualna. Na jej podstawie powstał także niezwykły film Davida Finchera. W główne role wcielili się Edward Norton i Brad Pitt. Ekranizacja wpłynęła na jeszcze większe zainteresowanie książką, a film wcale nie pozostał w jej cieniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.