Facebook Google+ Twitter

Figurski i Wojewódzki rasistami? Albin Gajadhura oskarża

Albin Gajadhura, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, oskarżył prowadzących "poranny WF" w Esce Rock o znieważenie jego osoby. Michał Figurski usłyszał dziś zarzuty, ale już zapowiedział, że odwoła się od tej decyzji. Natomiast Kuba Wojewódzki nie pojawił się w prokuraturze.

 / Fot. Sławek/Creative Commons Uznanie autorstwa 25 maja 2011 roku Kuba Wojewódzki oraz Michał Figurski podczas swojej porannej audycji, obrazili rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvina Gajadhura. Dziennikarze nazwali mężczyznę "Murzynem". "Może zadzwonimy teraz do Murzyna? Krajowy rejestr Murzynów... Gajadhur, tak, Murzyn. Dzisiejszą audycję sponsoruje warszawski oddział Ku-Klux-Klanu" - informuje gazeta.pl.

W czerwcu w 2011 roku, Alvin Gajadhura złożył skargę do prokuratury, w której poinformował, że pracownicy Eski Rock wyśmiewali się z jego koloru skóry, w trakcie porannej audycji.

Jak mówi Alvin Gajadhura: "Znam się na żartach. Wiem, co to pastisz i mam dystans do siebie, ale to było przegięcie. Kpiny z koloru skóry nie mają nic wspólnego z żartem".

Michał Figurski usłyszał zarzuty dotyczące obrazy Gajadhura przez rasistowskie żarty. Dziennikarzowi grożą trzy lata więzienia. Figurski zapowiedział, że odwoła się od decyzji, ponieważ zarzuty są bezpodstawne: "sąd rozstrzygnie, kto ma rację". Kuba Wojewódzki ma usłyszeć podobny zarzut, jednak celebryta nie stawił się na wezwanie prokuratury.

Władze Eski Rock informują, że program prowadzony przez Wojewódzkiego i Figurskiego ma charakter satyryczny oraz nie mają powodu zdejmować audycji z anteny.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 31.03.2012 11:25

Nie powinno się nadużywać i przekraczać pewnych granic w swoich żartach o ludziach z powodu ich innego wyglądu. Takie żarty stają się bowiem już nie śmieszne ale żałosne. Powinni obaj przede wszystkim przeprosić tego człowieka,za to,że go tak publicznie urazili.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ola
  • Ola
  • 30.03.2012 21:44

Skoro ma zarzuty to chyba nie można pisać jego nazwiska...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.