Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25773 miejsce

Filharmonia dowcipu dla pań na Dzień Kobiet

W dniu 8 marca w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się koncert „Filharmonii Dowcipu”. Jest to show muzyczno-kabaretowe Waldemara Malickiego i Jacka Kręcika. Artyści dowcipnie zamienili muzykę klasyczną w rozrywkową.

Filharmonia dowcipu. / Fot. Magdalena Foltys„Filharmonia dowcipu” - tak zostało nazwane przedsięwzięcie muzyczne łączące wyrafinowany żart z zaskakującymi aranżacjami utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Za fortepianem Waldemar Malicki, za pulpitem dyrygenta Bernard Chmielarz, dyrygujący kilkunastoosobową orkiestrą. Na scenie pojawili się również soliści: Anita Rywalska-Sosnowska sopran, Leopold Stawarz baryton i Marcin Pomykała tenor.

Podczas dwugodzinnego koncertu można było usłyszeć muzykę klasyczną w nowych rozrywkowych aranżacjach. Wykonywane utwory przeplatały się z żartami opowiadanymi przez Waldemara Milickiego. Wśród wykonywanych utworów można było usłyszeć m.in. „Metalową Carmen”, „Rytm u Mozarta”. Natomiast w nowych aranżacjach były przeboje muzyki rozrywkowej m.in. „Wyginam śmiało ciało” śpiewane wysokim tenorem, oraz przebój „Jesteś szalona”.

Zgromadzeni w Domu Muzyki i Tańca fani byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności pianisty. Muzycy zarówno grający na instrumentach, soliści, dyrygent i Waldemar Malicki wykazali się również umiejętnościami aktorskimi.

Żarty Waldemara Malickiego dotyczyły spraw bieżących w kulturze i oczywiście polityce. Wśród postaci pojawili się prezydent i premier, nie mogło zabraknąć też Dody. Publiczność, wśród której można było zauważyć osoby w każdym wieku, była pod wrażeniem.

"Filharmonia dowcipu" występuje bardzo rzadko, częściej można zobaczyć ich w telewizji niż na „żywo” . jednak dla wszystkich fanów pojawia się „światełko w tunelu” - 25 kwietnia kolejny koncert z tego cyklu odbędzie się w Sali Kongresowej w Warszawie.

Koncert odbył się z okazji Dnia Kobiet. W przerwie można było zakupić DVD z najlepszymi dowcipami grupy.

Polskie Andre Rieu'e
Niedawno pisałam o holenderskim muzyku Andre Rieu’e, który razem ze swoją 40-osobową orkiestrą tworzy nowe aranżacje muzyki klasycznej. Waldemara Malickiego można z nim trochę porównać. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku z wyróżnieniem. Dalej kształcił się w Wiedniu. Koncertuje na całym świecie. Nagrał 34 płyty z muzyką solową i kameralną. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego w Nowym Sączu. Jest też laureatem wielu nagród, m.in. Fryderyków w roku 1997, 2000 i 2003 oraz zdobył tytuł za Płytę Roku 1999.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.