Facebook Google+ Twitter

Filharmonia Wrocławska zaprasza na koncerty!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-25 14:14

W tym tygodniu planowane są koncerty, podczas których zaprezentowana zostanie Litania do Polskich Świętych Włodzimierza Szomańskiego. Utwór ten zabrzmi w czwartek i w piątek w wykonaniu Spirituals Singers Band, Chóru Politechniki Wrocławskiej i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej pod dyrekcją kompozytora.

 / Fot. Materiały prasoweLitania w tradycji kościołów chrześcijańskich stanowiła formę modlitwy wyrażającej błaganie i prośbę o wstawiennictwo świętych. Na przestrzeni wieków często stawała się inspiracją dla kompozytorów, którzy opierali się na tekstach liturgicznych bądź tych napisanych przez współczesnych poetów.

Litania do Polskich Świętych Włodzimierza Szomańskiego - założyciela zespołu Spirituals Singers Band - jest zbiorem inwokacji pochwalnych i błagalnych napisanych do tekstów Dariusza Czajkowskiego, a skierowanych m.in. do św. Wojciecha, św. Andrzeja Boboli, św. Faustyny czy św. Maksymiliana Kolbe.

Część ostatnia - Santo subito - stanowiła muzyczną prośbę kompozytora o rychłą beatyfikację papieża Jana Pawła II. W utworze tym Szomański w interesujący i porywający sposób połączył tradycję europejskiej muzyki klasycznej z liturgią kościoła katolickiego i emocjonalnym wyrazem muzyki gospel.


Koncert ten będzie wynikiem współpracy solistów Spirituals Singers Band pod przewodnictwem kompozytora z Chórem Politechniki Wrocławskiej i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej.Ceny biletów na to wydarzenie przedstawiają się następująco:
bilet ulgowy 40 zł
normalny 60 zł
wejściówka 25 złDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.