Facebook Google+ Twitter

Filip Jurzyk: autor Wiadomości24 nagrodzony w prestiżowym konkursie

Kilka dni temu dotarła do nas wspaniała wiadomość - Filip Jurzyk, autor tekstu "Gdzie jest Emil Petrov?" zajął drugie miejsce w konkursie na Europejską Nagrodę dla Młodych Dziennikarzy 2010.

 / Fot. Wiadomości24.plJakiś czas temu trafiłam w moderacji na tekst autora, którego nazwiska jeszcze nie kojarzyłam. Przyznaję, że początkowo materiał potraktowałam nieco automatycznie - Filip Jurzyk, bo o nim mowa, nie miał ustawionego zdjęcia w profilu, zatem zgodnie z naszym regulaminem jego reportaż nie mógł znaleźć się w dziale innym niż "Moje trzy grosze". Reakcja Filipa była bardzo szybka: dodał zdjęcie i wyjaśnił, że bardzo zależy mu na szybkiej publikacji.

Tym razem nie było już problemu. Reportaż okazał się świetny. Wielu z Was zapewne pamięta go z naszej strony. Tekst Gdzie jest Emil Petrov?, choć dość długi, napisany był żywym, zachęcającym do lektury językiem. Prawdziwi, niezwykle plastycznie przedstawieni bohaterowie wzbudzali sympatię. Nie tylko naszą. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Filip za swój tekst zajął drugie miejsce w konkursie na Europejską Nagrodę dla Młodych Dziennikarzy 2010. Postanowiliśmy wziąć Filipa pod lupę i napisać o nim nieco więcej.


Kim jest Filip Jurzyk? / Fot. Zdjęcie autoraFilip Jurzyk jest niespełna 22-letnim studentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jak sam przyznaje, studiuje tylko wtedy, gdy ma na to czas - jego życie wypełnia bowiem cała masa innych zajęć - m.in. działania w Samorządzie Studentów UW i szefowanie Festiwalowi Studenckich Grup Teatralnych "ÓW Festiwal".

Przygoda Filipa z dziennikarstwem zaczęła się już kilka lat temu. - Tuż po napisaniu matury dostałem się na trzydniowe praktyki do redakcji serwisu www.dziennik.pl - wspomina. Te trzy dni przekształciły się w dwuletnią współpracę z wydawnictwem Axel Springer. Przez półtora roku pisałem do internetu o wszystkim i o niczym, zdobywając świetny warsztat dziennikarstwa internetowego. Następnie przeniesiono mnie do papieru - "Dziennika" - gdzie pół roku pisałem w dziale Kraj. Jednocześnie zacząłem pisać poradniki dla Polonii na Wyspach wydawane przez "Fakt". Mówią, że byłem najmłodszym dziennikarzem w historii Axel Springer Polska.

Pewnego dnia Filip odnalazł przypadkiem pod butem zadeptaną ulotkę konkursu Europejska Nagroda dla Młodych Dziennikarzy 2008. Postanowił spróbować szczęścia. Tak powstał reportaż z Terespola "Tu na Schengen nie czekali", który zdobył pierwsze miejsce. - W nagrodę, wraz ze zwycięzcami z innych krajów europejskich, pojechałem w niezapomnianą podróż po Bałkanach - opowiada Filip. - Poznałem masę młodych dziennikarzy z całej Europy i tak zaczęła się moja przygoda z European Youth Press. Przez 3 miesiące latałem po całej Europie i w Warszawie tylko zmieniałem walizkę.

Jakiś czas później Filip nawiązał współpracę z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. - To Narodowa Agencja programów Młodzież w Działaniu, Socrates, Erasmus, Grundtvig i paru innych - tłumaczy. Dla FRSE podróżuję po całej Polsce i piszę reportaże z najciekawszych projektów finansowanych ze środków unijnych za pośrednictwem Fundacji. Za każdym razem towarzyszy mi profesjonalny fotograf.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

o kurczę dziękuję, choć nie czuję bym zasłużył na taki tekst :))) obiecuję publikować kolejne teksty w tym serwisie, tylko muszę znaleźć ważny temat!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję!
*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję :):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawę Emila znam, pisałem po przeczytaniu artykułu do Filipa Jurzyka. Pisałem też w autolansie że za pomoc w poszukiwaniu ludzi zaginionych dostaję wyróżnienia, na pewno nie tak cenne ale dobre słowo i oznaczenie mojego profilu wystarczy. Emil też się odnajdzie, czego z całego serca życzę.
PS. Dla pani, pani Agato 5* za materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szalenie gratuluję! ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.