Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15821 miejsce

Filipinki z twarzami Alibabek w "Gazecie Wyborczej"

Od 15 do 17 maja 2012 roku można było kupić "Gazetę Wyborczą" z płytami CD tworzącymi serię "Złote lata polskiej piosenki". Wydawnictwo poprzedzała medialna kampania promocyjna.

Tak wyglądają rzekome "Filipinki" na okładce płyty dołączonej do "Gazety Wyborczej". / Fot. Krzysztof KrzakPierwszą płytą, która ukazała się w omawianej serii był krążek z piosenkami Katarzyny Sobczyk (do nabycia z "Gazetą" za 9,99 zł we wtorek). Następnego dnia można było kupić płytę z niezapomnianymi przebojami Karin Stanek. Ostatni dodatek w serii "Złote lata polskiej piosenki" stanowiła płyta zespołu Filipinki, który wylansował m.in. takie przeboje jak "Bal Arlekina", "Wala twist", "Batumi", "Serwus, panie chief" czy "Do widzenia profesorze". Największą popularnością zespół cieszył się w latach 1960-1965.

Tworzyły go wówczas: Zofia Bogdanowicz, Niki Ikonomu, Elżbieta Klausz, Krystyna Pawlaczyk, Iwona Racz, Anna Sadowa i Krystyna Sadowska. Stanowiły więc septet, o czym zresztą śpiewały w jednej ze swoich piosenek: "Stoi nas zawsze wszędzie siedem". I tym między innymi odróżniały się od Alibabek, żeńskiej grupy wokalnej, popularnej również w latach 60. Tej różnicy nie dostrzegli jednak wydawcy "Złotych lat polskiej piosenki", umieszczając na opakowaniu płyty Filipinek zdjęcie Janusza Sobolewskiego przedstawiające właśnie Alibabki. Szkoda, że niedbałość edytorska zepsuła efekt końcowy wartościowego wydawnictwa. A i pewnie paniom, które stanowiły kiedyś Filipinki musi być nieco przykro... Dobrze, że chociaż piosenek nie pomylono!

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Marek Krajewski
  • Marek Krajewski
  • 18.05.2012 10:35

O Plama , plama co za pech ;)))))) . Ciekawe kto odpowiada za tą idiotyczną prace i komu zapłacono za projekt tej okładki . Wpadka na całego to mało powiedziane :)))) , ktoś po prostu dał ciała .

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nic zaskakujacego To normalny efekt niedouctwa kadr kierowniczych poczynajac od samej gory..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agora do wora wór do jeziora

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla autora Pana Krzaka, za wyłapanie takiego faux-pas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ALE PLAMA!!! WPADKA NA CAŁEGO!!! Brawo dla autora za wyłapanie tej skandalicznej pomyłki. TO prawie jakby ktoś zdjęcie Stonsów podpisał Bitelsami ;))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.