Facebook Google+ Twitter

Filipiny czekają na pomoc. 10 tys. ofiar tajfunu Haiyan, dziesiątki tysięcy bez dachu nad głową

Tajfun Haiyan, który uderzył w wybrzeże Filipin, zabił co najmniej 10 tys. osób, a zniszczenia sięgają 70-80 proc. Żywioł zrównał z ziemią obszar, na którym żyje ok. 200 tys. osób, śmierć poniosła więc co 20. osoba. Haiyan to jeden z najpotężniejszych tajfunów w historii naszej planety, momentami prędkość wiatru przekraczała 320 km/h.

Tajfun Haiyan zabił co najmniej 10 tys. Filipińczyków / Fot. EPA/FRANCIS R. MALASIGW piątek tajfun Haiyan uderzył w ląd w prowincji Leyte, w środkowym rejonie Filipin. Początkowo media informowały o 120 ofiarach śmiertelnych żywiołu, następnie 1200. Obecnie mówi się o co najmniej 10 tys. zabitych. Jak informuje WP.pl, Haiyan to najpotężniejszy tajfun w historii pomiarów meteorologicznych, który uderzył w ląd. Żywioł został przypisany do najwyższej, piątej kategorii huraganów. Momentami siła wiatru przekraczała 320 km/h!

Tajfun Haiyan zrównał z ziemią filipińską prowincję Leyte. ZOBACZ ZDJĘCIA

Jak szacuje policja, w prowincji Leyte zginęło co najmniej 10 tys. osób, a zniszczenia sięgają 70-80 proc. Jak informuje TVN24.pl, zrównana z ziemią została m.in. miejscowość Tacloban, ośrodek administracyjny prowincji Leyte i regionu Eastern Visayas, która znalazła się pod spiętrzoną wodą. Na powierzchni odnaleziono około tysiąca ciał.

W miejscach dotkniętych przez tajfun nie działa komunikacja, brakuje prądu, wody pitnej i żywności. Sytuację stara się ustabilizować wojsko, które dociera do kolejnych zniszczonych miejscowości.

Tajfun Haiyan przesuwa się w stronę Wietnamu i Laosu, ale na szczęście prędkość wiatru gwałtownie spada i na terenie tych państw będzie wahać się w okolicach 100 km/h. Mimo to władze Wietnamu zdecydowały się na ewakuację 600 tys. obywateli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Istna czystka . Ludzie przerażeni , w szoku , załamani , ile czasu potrwa aż dojdzie wszystko do normalności . I to był już 20-ty w tym roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.