Facebook Google+ Twitter

Filipiny. Legendarny bokser Manny Paquiao ścigany przez urząd skarbowy

Legendarny pięściarz będzie zmuszony bronić się przed zarzutami filipińskich kontrolerów skarbowych. Paquiao oczekuje na decyzję sądu, do którego wpłynął wniosek prokuratora.

Manny Paquiao jest bokserskim mistrzem świata w wadze półśredniej organizacji Manny Paquiao - filipiński bokser w Waterfront Hotel w Cebu City / Fot. Mike Gonzales (TheCoffee)/Wikipedia/Common Creative 3.0WBO, podpułkownikiem rezerwy, a nawet wydaje się być zainteresowany czynnym uczestnictwem w wyborach prezydenckich.

Splendor i olbrzymia popularność filipińskiego pięściarza może nie być najmocniejszym atutem w starciu z fiskusem, aczkolwiek nie powinno chwalić się dnia przed zachodem słońca. Braki w dokumentacji złożonej w urzędzie skarbowym stały się przyczyną dociekań kontrolerów. Stwierdzono zaniżony przychód za rok 2010. Biuro Urzędu Skarbowego w osobie dyrektora Rozila Lozaresa oznajmiło, jak podaje ABC, że powzięto decyzję o zarzutach wobec Paquiao. Wcześniejsze upomnienia nie odniosły skutku. Wychwycono wiele "nieścisłości" w rozliczeniach z fiskusem jakie przedłożył Manny Paquiao. W przypadku dowiedzenia winy, sąd może skazać go na karę do dwóch lat więzienia.

33-letni Filipińczyk został sklasyfikowany przez magazyn "Forbes" na 24. miejscu listy najbogatszych sportowców. Czy jego mocna pozycja ulegnie zachwianiu wobec zaistniałych kłopotów, zadecyduje sąd.

Na swoim bokserskim koncie Paquiao odnotowuje 54 zwycięstwa, zaledwie trzy przegrane i szczyci się 38 rozstrzygnięciami przez nokaut. Jak przypomina "Rzeczpospolita", pięściarz odniósł jeszcze jeden sukces, ustanawiając rekordowy wpływ ze sprzedaży biletów w zawodowym boksie wraz z Meksykaninem Juanem Manuelem Maequezem. Dochód z walki w Las Vegas przyniósł 11,6 mln dolarów, zaś Pacquiao obronił tytuł mistrza wagi półśredniej organizacji WBO.

Póki co, mistrz nie komentuje swoich przygotowań do konfrontacji z urzędem skarbowym i jakiekolwiek pytania pozostawia bez odpowiedzi.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.