Facebook Google+ Twitter

Filipiny pustoszone przez tajfun Chan-hom

Potężnych ulew, wiatru, którego prędkość dochodzić będzie do 180 km/h i w konsekwencji dużych zniszczeń. Tego mogą się spodziewać w najbliższych dniach mieszkańcy Filipin.

Tajfun Chan-hom wkraczający nad Filipiny / Fot. U.S. NavyWarto przypomnieć, że jest to już drugi tajfun, który pustoszy ten kraj w tym sezonie, tj. od 1 maja 2009 r. Poprzedni cyklon, o nazwie Kujira, spowodował śmierć co najmniej 20 osób oraz ogromne zniszczenia. Nie minęło kilka dni, a kolejne tego typu zjawisko dotarło nad terytorium tego państwa.

Tajfun o nazwie Chan-hom obecnie ma siłę drugiej kategorii co oznacza, że prędkość wiatru będzie w porywach osiągać 170-180 km/h, a fale będą wysokość 2,5-3 metrów. Prognozy meteorologiczne przewidują, że w miarę przemieszczania się formacji cyklonicznej, nad lądem zacznie ona słabnąć, aż osiągnie status tropikalnej burzy. Tajfun Kujira nad Filipinami / Fot. U. S. NavyJednak zaraz potem ponownie wkroczy nad ciepłe w tamtym rejonie wody Pacyfiku, co będzie kolejną okazją na spotęgowanie swojej siły. Meteorolodzy przewidują, że huragan ten będzie przemieszczać się na północ, w kierunku japońskich wysp Riukiu.

Mimo wszystko Chan-hom stanowi poważne zagrożenie dla mieszkańców Filipin, którzy nie zdążyli jeszcze dźwignąć się po przejściu tajfunu Kujira.

Jak powstają, skąd biorą energię i co potrafią zdziałć huragany możesz przeczytać tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I mnie cieszy powrót "Wicherka", ponieważ wcześniej przeczytałam bardzo ciekawe archiwum materiałów "Wicherka".
Plus za informację i przedstawianie zjawisk przyrodniczych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wicherek wrócił do pisania:) Plus!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.