Facebook Google+ Twitter

Filiżanki prezydenckiej pary w oknie kawiarni

Podczas wizyty w Neapolu prezydent Włoch Giorgio Napolitano i jego małżonka Clio zaszczycili swą obecnością restaurację Caffè Gambrinus, gdzie wypili po filiżance kawy.

Sonda

Czy lubisz kawę?

http://fr.wikipedia.org/wiki/Fichier:Caffè_Gambrinus_-_Napoli.jpg / Fot. Giorgio Montersino, CC2.0Aby upamiętnić to wydarzenie, właściciele lokalu wystawili w witrynie filiżanki, z których Państwo Napolitano pili espresso.

Państwo Napolitano, jak co roku spędzali urlop w rodzinnym Neapolu. W czasie jego trwania mieli przyjemność skosztować espresso w jednej z najlepszych restauracji w tym mieście Caffè Gambrinus, jak czytamy na Horeca.pl.

Te wakacje były już ostatnimi podczas trwania obecnej kadencji prezydenckiej 87-letniego Giorgio Napolitano, która zakończy się w maju 2013 roku.

Para prezydencka twierdzi zgodnie, że prawdziwe włoskie espresso nie smakuje nigdzie tak dobrze, jak w kawiarni Caffe Gambrinus. Właściciele lokalu zachwyceni takim stwierdzeniem postanowili uczcić tę wizytę. Na pamiątkę, w oknie restauracji wystawiono filiżanki, z których Państwo Napolitano pili kawę.

Warto wspomnieć, że w tym lokalu od lat kultywuje się specyficzną tradycję tzw. zawieszonej kawy (caffè sospeso). Klienci płacą za dodatkową kawę, serwowaną osobie, która nie ma na nią pieniędzy.

Jeśli znajdziecie się w Neapolu, macie ochotę na kawę i nie posiadacie pieniędzy, udajcie się na espresso do Caffe Gambrinus. Z pewnością ją otrzymacie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5* To coś dla mnie. Wpadnę przy najbliższej okazji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.