Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9849 miejsce

Film "11 minut" Jerzego Skolimowskiego będzie walczył w konkursie festiwalu w Wenecji

Film "11 minut" Jerzego Skolimowskiego będzie walczyć w konkursie głównym 72. festiwalu filmowego w Wenecji. Festiwal rozpocznie się 2 września i potrwa do 12 wrześnie. W konkursie głównym weźmie udział aż dwadzieścia filmów z całego świata.

Andrzej Chyra / Fot. materiały prasoweZnamy nazwiska reżyserów startujących w konkursie głównym prestiżowego 72. festiwalu w Wenecji. Jest wśród nich Jerzy Skolimowski, który pokaże „11 minut”. Zdjęcia powstawały w Warszawie i Irlandii. Za to efekty specjalne w podkrakowskiej Alvernia Studios.

W „11 minut” grają m.in. Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Wojciech Mecwaldowski, Beta Tyszkie­wicz i Agata Buzek. Autorem zdjęć jest Mikołaj Łebkowski.

Obraz Skolimowskiego , którego fabuła jest jeszcze owiana tajemnicą, przedstawia 11 minut z życia kilku osób. Ich losy łączy jedno wydarzenie przed upływem ostatniej sekundy jedenastej minuty. Dzieło Skolimowskiego nie będzie jedynym istotnym, polskim akcentem na festiwalu w Wenecji. W gronie jury zasiądzie bowiem Paweł Pawlikowski ­­– laureat Oscara za „Idę”.

Czytaj także: "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy": film trafi do polskich kin tydzień wcześniej niż zapowiadano (wideo)


Festiwal rozpocznie się 2 września i potrwa do 12 wrześnie. W konkursie głównym weźmie udział aż dwadzieścia filmów z całego świata. Powalczą one o statuetkę Złotego Lwa. Wśród konkurentów Skolimowskiego znaleźli się m.in.: mistrz thrillerów Atom Egoyan, ktory pokaże „Re­member” oraz Aleksander Sokurow z dziełem „Fran­cofonia”.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.