Facebook Google+ Twitter

Film dokumentalny polskich studentów nagrodzony w Rzymie!

Grupa warszawskich studentów zdobyła główną nagrodę - Złotą Pinię - na międzynarodowym kongresie akademickim w Rzymie. Polacy zostali nagrodzeni konkurencji filmowej „UNIVTUBE. Jest to pierwsza taka nagroda dla Polski. Tegoroczny, już 42. kongres Univ odbył się pod hasłem: "Universitas, wiedza bez granic".

Tomasz Gackowski i Łukasz Zając, laureaci głównej nagrody - Złotej Pinii - międzynarodowego kongresu UNIV 2009, Rzym, 4-12 kwietnia 2009 r. / Fot. Tomasz GackowskiFilm „University. What it’s all about?” to próba opowiedzenia historii uniwersytetu w Polsce oczami studentów i absolwentów, profesorów i pracodawców. Twórcom zależało, aby ukazać oczekiwania, potrzeby, aspiracje wspomnianych osób oraz zobrazować przenikanie się płaszczyzny uniwersyteckiej – rynku wiedzy i nauki – z płaszczyzną ekonomiczną – rynkiem pracy i pieniądza . Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej projektu: „Chcemy zadać pytania, które pokażą, jak ważny jest uniwersytet oraz, udzielając na nie odpowiedzi, wskazać jego pożądaną w dzisiejszym społeczeństwie rolę”. Film został zakwalifikowany do finału wraz z pracami studentów z Boliwii, Hiszpanii i Włoch.

Otrzymana nagroda jest ukoronowaniem dwumiesięcznego wysiłku czteroosobowego zespołu – Tomasza Gackowskiego (studenta Kolegium MISH UW), Jakuba Siudyki (studenta filologii angielskiej UKSW), Piotra Bartosińskiego (studenta produkcji filmowej Uniwersytetu Śląskiego) oraz Łukasza Zająca (absolwenta socjologii AGH). Wszyscy związani są z Ośrodekiem Akademickim Przy Filtrowej.

Kongres Univ to okazja do wymiany myśli, poglądów i opinii w gronie osób świata nauki. Zjeżdżają nań uczestnicy z 50 krajów świata. W tym roku, w Wielkim Tygodniu, przybyło na Univ do Rzymu ponad 4 tys. studentów. Studenci z całego świata spotykają się tutaj już od 1968 roku. Polacy uczestniczą w kongresach od początku lat 90. Organizatorem forum Univ jest Istituto per la Cooperazione Universitaria (Instytut Współpracy Akademickiej). Nagrodą główną jest wyróżnienie na międzynarodowym forum studentów oraz statuetka „Złotej Pinii”.

Tematy poruszane podczas UNIV-u dotyczą w znacznej mierze zachodzących przemian społecznych, kultury, mediów oraz istotnych procesów, kształtujących współczesne życie osobiste i społeczne. W ramach tegorocznego kongresu odbyło się kilkanaście sesji i prezentacji, podzielonych na 4 kategorie: Prezentacje (posters) i referaty, UNIV-TUBE - przegląd form filmowych, case competition oraz forum inicjatyw społecznych. Prace i projekty prezentowane przez grupy z różnych krajów w interesujący sposób obrazowały przemiany, zachodzące w kulturze i społeczeństwach różnych zakątków świata.

Strona zwycięskiego filmu “University. What is all about?”:
www.univtube.org
Strona ośrodka akademickiego:
www.filtrowa.waw.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tomek, plus za informacje i sukces. Wspaniale , trzymam kciuki za kolejne sukcesy. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.