Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10663 miejsce

Film "Hobbit: Pustkowie Smauga" rusza przedpremierowo w święta

Bilbo Bagginsa (gra brytyjski aktor Martin Frejman) – główny bohater powieści "Hobbit", razem z czarodziejem Gandalfem i kompanią 13 krasnoludów, docierają do Samotnej Góry, którą strzeże groźny smok Smaug.

 / Fot. Materiały prasoweŚwiąteczny czas grudniowych krótkich dni, może uprzyjemnić i urozmaicić nam, druga część kinowego "Hobbita". Adaptacja dzieła Johna Ronalda R. Tolkiena - "Hobbit: Pustkowie Smauga" w drugim wydaniu, pojawi się w kinach w całej Polsce, 27 grudnia 2013 roku. Będą też pokazy przedpremierowe filmu, w pięciu dużych miastach na ogromnych ekranach IMAX, które zostaną udostępnione miłośnikom kina i Tolkiena, od 25 grudnia.

Zbliża się, więc wielkimi krokami, jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń ekranowych bieżącego roku, amerykańsko-nowozelandzki - "Hobbit: Pustkowie Smauga", w reżyserii Petera Jacksona. Sieć wielkoformatowych kin IMAX, postanowiła zrobić, trochę z zaskoczenia, piękną niespodziankę fanom Johna R. R. Tolkiena. Druga część przygód czarodzieja i kompanii 13 krasnoludów "Hobbita", będzie pokazana w 3D, na bardzo dużych ekranach IMAX.

Akcja obrazu rozgrywa się 60 lat przed zdarzeniami z "Władcy pierścieni", w działającym gdzieś hen, w legendarnym otoczonym sławą, świecie Śródziemia. Fikcyjna postać Bilbo Baggins (brytyjski aktor Martin Frejman) – główna postać powieści "Hobbit", razem z czarodziejem Gandalfem (popularny aktor Ian McKellen) i kompanią krasnoludów, dociera do Samotnej Góry, strzeżonej przez groźnego i przerażającego smoka Smauga. Drużynie krasnoludów zagrażają również zabójczy orkowie i okrutne gobliny – istoty ze świata podziemi.

Martin Frejman, który gra Bilba Bagginsa, zdradził dziennikarzom, że postać głównego bohatera powieści "Hobbit", miała być - zgodnie z życzeniem reżysera - bardzo "brytyjska". - Nie do końca wiem, co miał na myśli - żartował. - Przypuszczam, że to jak poprosić Francuza, żeby był francuski. Wszyscy mniej więcej znamy te stereotypy. Ja co prawda nie uważam się za specjalnie brytyjskiego, ale może reszta świata postrzega Bilba w ten sposób – mówił Frejman.

Rozpoczęła się już w Polsce 6 grudnia, przedsprzedaż biletów, na przedpremierowe pokazy drugiej części "Hobbita" w wydaniu 3D, w kinach IMAX w pięciu miastach: Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Warszawie.

Wspaniałe efekty zapewnia technologia twórców obrazu, wykorzystana w najdoskonalszym dziś systemie filmowym IMAX, przy zastosowaniu największych w Polsce ekranów, o wymiarach: 14 metrów wysokości i 24 metrów szerokości (o ponad 26 proc. większych niż w tradycyjnym kinie). To wszystko gwarantuje widzom uzyskanie niezapomnianych wrażeń i przeżyć w trakcie projekcji.

Oto miasta i kina IMAX, w których odbędą się przedpremierowe seanse filmu:
IMAX Katowice, ul. Gliwicka 44, 40-853 Katowice (32 359-59-95)
IMAX Kraków, Al. Pokoju 44, 31-564 Kraków (12 290-90-80/92)
IMAX Łódź, ul. Drewnowska 58, 91-002 Łódź (42 664-64-46)
IMAX Poznań, ul. Drużbickiego 2, 61-693 Poznań (61 662-62-26/27)
IMAX Warszawa, ul. Powsińska 31, 02-903 Warszawa (22 550-33-22/25)

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.