Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

532 miejsce

Film i sztuka ponownie na Dwóch Brzegach

Już w sobotę, 29 lipca 2017 roku, rozpoczyna się 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Projekcje filmów, spotkania z ich twórcami, koncerty i wystawy wypełnią osiem dni tej imprezy.

Festiwalowy plakat. / Fot. materiał promocyjnyFilmem otwarcia 11. Festiwalu Filmu i Sztuki będzie obraz Michela Hazanaviciusa "Ja, Godard", który spotkał się z ogromnym uznaniem widzów i jurorów ostatniego festiwalu filmowego w Cannes; festiwal zakończy natomiast wyróżniony nagroda jury tegoż festiwalu film "Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa. W programie filmowym znalazły się także inne filmy nagrodzone na międzynarodowych imprezach filmowych. W Kazimierzu Dolnym będzie można zobaczyć film węgierskiej reżyserki Ildiko Enyedi "Dusza i ciało" (Złoty Niedźwiedź w Berlinie), "Zwierzęta" Grega Zglinskiego, "Butterfly kisses" Rafaela Kapelinskiego; będą też ciekawe debiuty austriackiego aktora Josefa Hadera "Wild mouse" czy Taylora Sheridana "Wind river". Podczas tegorocznego festiwalu odbędzie się retrospektywa austriackiego reżysera Michaela Haneke, twórcy "Miłości", "Pianistek", "Białej wstążki". Przypomniane zostaną także filmy z udziałem Andrzeja Seweryna, który w tym roku jest bohaterem festiwalowego cyklu "I Bóg stworzył aktora". Odbędzie się też Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych, do którego zakwalifikowało się 37 najnowszych produkcji z całego świata. Projekcje filmowe będą się także odbywać w sekcji "Muzyka – moja miłość".Na kazimierskim rynku odbywają się festiwalowe koncerty. / Fot. Krzysztof Krzak

Podobnie jak w latach ubiegłych kontynuowane będą inne cykle takie jak na przykład "Lekcja kina. Spowiedź twórcy filmowego". W tym roku jego gośćmi będą: Agnieszka Holland, Andrzej Pągowski, Robert Gliński i Andrzej Seweryn; ciekawie zapowiada się cykl "Niesfilmowani", czyli spotkania z pisarzami (Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Magdalena Kicińska, Michał Olszewski, Łukasz Orbitowski, Maciej Płaza i Grzegorz Uzdański), których utwory nie zostały jeszcze przeniesione na ekran. Z widzami Dwóch Brzegów spotkają się twórcy filmów "Pokot", "Amok", "Prosta historia o morderstwie", Magdalena Boczarska i Janusz Zaorski.

W tym roku Kazimierz Dolny i Janowiec nad Wisłą będą gościć festiwal po raz jedenasty. / Fot. Krzysztof KrzakW kilku placówkach wystawienniczych Kazimierza Dolnego oraz Mięćmierza prezentowane będą wystawy m.in. Tadeusza Chyły, Stanisława Ożoga, Marii Duffek, Tomka Sikory, Anny Olszewskiej i Uty Przyboś. Niezwykle interesująco zapowiada się muzyczna strona 11. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. "Młynarski plays Młynarski" to koncert otwarcia z udziałem Gaby Kulki i Jana Młynarskiego, który odbędzie się w scenerii zamku w Kazimierzu (podczas festiwalu będzie miał światową premierę film "Młynarski. Piosenka finałowa" Alicji Albrecht - Mroziewicz). Wystąpią także m.in. zespoły: Same Suki, Kagyumy, Sutari, Tęgie chłopy, Maja Kleszcz i Kwartet Prowincjonalny, Jacek Kleyff z Orkiestrą Na Zdrowie i inni. wysoki poziom imprezy, podobnie jak w latach minionych, zapewnia dyrektor artystyczna festiwalu Grażyna Torbicka i jej niezawodna ekipa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dla koneserów kina Dwa Brzegi są festiwalem bardzo ważnym!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.