Facebook Google+ Twitter

Film "Kacper i Emma–najlepsi przyjaciele" otrzymał Kwiat Paproci

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-10-06 21:10

Norweska opowieść "Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele" w reżyserii Arne Lindtner Naessa okazała się najlepszą produkcją podczas zakończonej wczoraj pierwszej edycji Kina Dzieci. Film ten zdobył Kwiat Paproci publiczności i dziennikarzy.

 / Fot. mat. organizatoraReprezentanci świata mediów (Alina Gutek, Zuzanna Ziomecka, Paweł T. Felis) w uzasadnieniu napisali, że "Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele" to "film, który pozwala spojrzeć na świat z perspektywy najmłodszych i udowadnia, że kino dla kilkulatków nie musi być infantylne, za to pięknie może łączyć aktorstwo i animację, a przede wszystkim wdzięk, humor, atrakcyjną fabułę i szlachetny przekaz".Jury dziennikarzy dodatkowo wyróżniło "Feliksa" w reżyserii Roberty Durrant. "Znakomite zdjęcia i hipnotyczne, jazzujące dźwięki stają się materią kapitalnej opowieści o chłopcu walczącym o marzenia i o muzyce unieważniającej wszelkie podziały" – uzasadniali dziennikarze.

Jury pisarzy (Joanna Olech, Rafał Kosik, Agata Królak) najbardziej przypadł do gustu "Mecz życia" w reżyserii Katariny Launing: "Nagradzamy świetnie opowiedzianą historię o silnej i odważnej nastolatce, która rzuca wyzwanie ciężkiej chorobie. Film omija mielizny stereotypów, oryginalnie portretuje dziewczęta i chłopców na progu dojrzewania. (…) Znakomite aktorstwo - zarówno nastoletnich odtwórców ról, jak i dorosłych, czyni fabułę wiarygodną. Nominalnie dla młodej widowni, w istocie film zachwyci widzów w każdym wieku."

Kino Dzieci to pierwszy festiwal dla dzieci przygotowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, ale kolejny krok stowarzyszenia na drodze kształtowania mądrych, wrażliwych odbiorców. Dział edukacji SNH od kilkunastu lat prowadzi projekt Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W nadchodzącym roku szkolnym rozszerza jego działalność na przedszkola. Startowi programu oraz festiwalowi Kino Dzieci towarzyszy kampania społeczna „Dzieciaki na horyzoncie” z udziałem znanych postaci świata filmu i kultury. Aktorzy, pisarze, muzycy zachęcają do wspólnych rodzinnych wypraw do kina, pokazują, że kontakt z filmem może być wspaniałą przygodą.

Podczas tegorocznej edycji Kino Dzieci przyciągnęło w całej Polsce ponad 10 tys. widzów. Natomiast w warszawskim Muranowie podczas seansów i filmowych warsztatów bawiło się w sumie 4 tys. osób.


Filmowy ring w kinie Muranów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Film „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele" będzie miał oficjalną premierę w kinach 17 października.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.