Facebook Google+ Twitter

Film "Klasa" - francuski kandydat do Oscara

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-19 18:02

Film zatytułowany "Klasa" będzie reprezentował Francję w rywalizacji o Oscara za najlepszy film zagraniczny. Ten półdokumentalny obraz zdobył już Złotą Palmę na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes.

Decyzję o udziale tego nietypowego filmu w walce o Oscary podjęło w Paryżu Narodowe Centrum Kinematografii. Reżyser filmu Laurent Cantat powiedział zaraz potem, że jest bardzo szczęśliwy i wzruszony. Filmowiec dodał, że jego film, choć opowiada o życiu we francuskiej szkole, „ma w sobie coś wystarczająco uniwersalnego, by przemówić do zagranicznej publiczności".

Film, który we Francji nosi tytuł "Entre les murs", opowiada o nauczycielu pracującym w jednym z paryskich liceów. Większość uczniów to potomkowie imigrantów. Oprócz problemów, które można spotkać w każdej szkole, nauczyciel i młodzież muszą również sprostać trudnościom związanym z integracją.

Role uczniów grają licealiści ze szkoły, w której film był kręcony. Dialogi są często improwizowane i oparte na osobistych przeżyciach młodych aktorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.