Facebook Google+ Twitter

Film o Jacku i Placku znów poprawny politycznie

Sentymentalna podróż prezydenta. Zostanie pokazane światu, że Kaczyńscy, nie tylko nie wstydzą się filmu i nie tylko byli kiedyś dziećmi, na dodatek dziećmi ładnymi. Będzie to odpowiedź na pytania, które media mają jeszcze odwagę zadawać.

Niedawno polscy telewidzowie usłyszeli, że zapowiadany film “O dwóch takich, co ukradli księżyc” z małymi braćmi Kaczyńskimi w roli głównej, nie zostanie wyemitowany. Oficjalnych powodów nie podano. Padały domysły, że pewnie zdaniem speców od wizerunku, nie uchodzi pokazywać, jak bliźniacy, którzy mają rządzić państwem, kombinowali za młodu, jak ukraść nie tylko księżyc. Uznanie bajki za politycznie niepoprawną i niedopuszczenie do jej emisji wydawało się śmieszne i kojarzone było z czasami, kiedy wielu rzeczy nie emitowano z powodu ich niepoprawności politycznej.

Połapali się, że film można wykorzystać

Prawdą jest, że filmowe bliźniaki grane przez Lecha i Jarosława Kaczyńskich ponad 40 lat temu, to chłopcy wyjątkowo niesforni, okrutni, żarłoczni, a przy tym oszukują i kombinują: jak tu mieć, tylko tak, żeby się nie narobić. Generalnie przykład kiepski. Ale też film jest dowodem na to, w co patrząc na obu braci niełatwo dziś uwierzyć, że prezydent Kaczyński i jego brat premier byli kiedyś dziećmi i to na dodatek dziećmi ładnymi.

Widać fachowiec od wizerunku pomyślał, albo został wymieniony na lepszego, bo dostrzegł, że film można doskonale wykorzystać, trzeba tylko wiedzieć jak. Dlatego prezydent wybiera się w przyszłym tygodniu z wizytą do Łodzi, miasta w którym nakręcono bajkę “O dwóch takich...”. Odwiedzi starą halę wytwórni filmowej, w której 44 lata z bratem przeżyli wielką przygodę, pospaceruje po ul. Piotrkowskiej, powspomina, powzdycha.

Jacek i Placek wykorzystani propagandowo

Tak zostanie pokazane światu, że Kaczyńscy, nie tylko nie wstydzą się filmu i nie tylko byli kiedyś dziećmi, na dodatek dziećmi ładnymi. Będzie to szybka odpowiedź na niepokojące pytania, które media mają jeszcze odwagę zadawać. Czy to nie jest źle, że dwa najważniejsze urzędy w państwie sprawują bracia, którzy na dodatek, o zgrozo, wyglądają tak samo?

Zmiana kwalifikacji filmu, z politycznie niepoprawnego na propagandowo właściwy, ma pokazać, że brat Jarosława, który rządzić zamierza żelazną ręką, choć wygląda tak samo, nie jest taki sam. Potrafi być ludzki, sentymentalny, spacerować między ludźmi i mówić im “dzień dobry”. Brat prezydent (filmowy Jacek) stanowi idealną przeciwwagę dla bliźniaka premiera (filmowego Placka), jest wręcz idealnym jego dopełnieniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

nikita.nika
  • nikita.nika
  • 22.07.2006 15:11

Teraz tylko zmienic tytul filmu na ;O DWOCH TAKICH CO OKRADLI POLSKE;i bedzie gitt!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.