Facebook Google+ Twitter

Film o TW "Bolku" wyciekł do sieci. TVN szuka winnych. [FILM]

 • Źródło: Dziennik Bałtycki
 • Data dodania: 2010-09-16 10:37

W internecie pojawił się film o tajnym współpracowniku SB o pseudonimie "Bolek", w którym pojawiają się tezy o współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. Po kilku godzinach został zablokowany. TVN ma powiadomić prokuraturę o kradzieży materiału ze stołu montażowego.

Lech Wałęsa / Fot. Grzegorz Mehring/PolskapresseZdaniem rzecznika stacji Karola Smoląga nie ma mowy o cenzurze politycznej, ani specyficznej reklamie filmu, a chodzi o ochronę praw stacji i jej współpracowników. Według niego film nie miał być polemiką z ocenami postaci Lecha Wałęsy dokonanymi w kilku krytycznych opracowaniach na jego temat, ale możliwie pełnym obrazem postaci byłego prezydenta RP.

- To nie jest jeszcze film, lecz zlepek materiałów filmowych niezakwalifikowanych do emisji. Film nie był ukończony. Ktoś, na razie nie wiemy kto, ukradł ze stołu montażowego surowy materiał - oświadczył w rozmowie z nami rzecznik TVN SA.

ZOBACZ FILM, KTÓRY ZNIKNĄŁ Z YOUTUBE

Rzecznik broni decyzji o przewlekaniu w czasie prac nad filmem, który dotyczy domniemanej współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. Emisja miała nastąpić po zebraniu pełnego materiału dokumentalnego.

Rzecznik TVN twierdzi, że stacja nie chciała być w jakikolwiek sposób wmanewrowana w walkę polityczną, a mimo wielomiesięcznych przygotowań brakuje w filmie m.in. stanowiska samego Wałęsy.

- Wysłuchanie drugiej strony to podstawowy warunek emisji z punktu widzenia warsztatu dziennikarskiego - zaznacza Smoląg.

 / Fot. TVNTo, że film nie był jeszcze gotowy potwierdza producentka Monika Góralewska. TVN SA szuka sprawcy wycieku materiału dokumentalnego, który pojawił się w pięciu częściach m.in. na YouTube i kilku innych niezależnych portalach. W poniedziałek jego fragmenty wciąż krążyły po sieci.

Na film składają się m.in. nagrania rozmów z oficerami Służby Bezpieczeństwa, m.in. z Januszerm Stachowiakiem, który występował też w charakterze świadka w procesie Wałęsa kontra Wyszkowski.

W filmie występują też stoczniowcy Henryk Jagielski i Józef Szyler. Analizując treść donosów TW "Bolka" twierdzą, że musiał nim być Wałęsa, gdyż pewne fakty z ich działań znał tylko on. Na ich ocenę działalności Wałęsy w początku lat 70. powoływali się Wyszkowski oraz historyk Sławomir Cenckiewicz i politolog Piotr Gontarczyk, autorzy głośnej publikacji "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii".

Artur S. Górski
Dziennik Bałtycki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

robotnik 80
 • robotnik 80
 • 05.02.2011 20:16

Gomółka 1 sekretarz PPR siedział za odchylenia nacjonalistyczne do 1954 roku, wyrzucili go z partii by ponownie przyjąć go w 1956 roku i wybrać go na 1 sekretarza PZPR na fali odwilży i bardzo dobrze służył Moskwie do 1970 roku kiedy zastąpił go Gierek.I tak zawsze wyglądały te niby przemiany w Polsce i do dziś się nic nie zmieniło,bo kto raz został kapusiem zawsze nim będzie, a wypierał się będzie dopóki nie będzie niezbitych dowodów.Podobnie było z biskupem Wielgusem, a wszystkie akta i tak są w Moskwie i będą wyciągnięte kiedy Moskwa zapragnie.A wy dalej głosujcie na tych kapusiów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja wiem kto wyniósł ten film ze stołu w TVN-ie...................................................................... ............................................................................ ............................................................................ .........KRASNOLUDKI...........

Komentarz został ukrytyrozwiń
trollek
 • trollek
 • 17.09.2010 09:19

Oglądałem ten film i przyznam, że ten film nie oczernia do końca Wałęsy. Wszystko było by wporządku gdyby nie zatarł śladów po współpracy i się przyznał chociaż nie wiadomo jaka byłaby sytuacja w naszym kraju. Z teczek wynika, że współpracował do 76 roku, nie wiadomo co zostało w tych teczkach swingowane. No i to co jest dziwne. Czemu taki film wycieka do siecie? Film jest zrobiony przez TVN więc skąd mieli oni informacje o teczkach? To wszystko nie ma sensu. Skoro nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o kasę. A kto na tym najbardziej zyska?

Komentarz został ukrytyrozwiń
edward hol
 • edward hol
 • 16.09.2010 21:21

jet to gorzka prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbigniew Majewski
 • Zbigniew Majewski
 • 16.09.2010 20:55

Murzyn zrobił swoje itd

Komentarz został ukrytyrozwiń
EMANUELA
 • EMANUELA
 • 16.09.2010 17:40

Pan Wałęsa jak by był donosicielem to by ujawnili już w latach 80,ówczesna władza raz dwa by stłumiła
strajki przedstawiając jaki to jest fałszywy człowiek i do dziś by panowała komuna a jednak tego nie uczynili
bo ni mieli podstaw.Jak dobrze sobie przypominam Bolkiem miał być pan Kwaśniewski jestem ciekawa komu jeszcze przylepią BOLKA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obnie.pl
 • obnie.pl
 • 16.09.2010 14:01

Kwestia prawdziwych mocodawców władzy w Polsce jest kluczowa.
Warto ten materiał skonfrontować z materiałem wrzuconym do sieci wczoraj przez TVN - to taki drobny szantaż - chłopaki bądźcie grzeczni, jak myślcie że się zerwiecie ze smyczy to jesteście naiwni - namiary są tutaj: 24l.eu/af

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wałęsa znowu przestał być wygodny dla oligarchów medialnych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.