Facebook Google+ Twitter

Film o Wałęsie jesienią w kinach? Kto zagra legendę Solidarności?

Film "My, naród polski" miał wejść do kin jesienią tego roku. Jednak czy termin ten jest realny do zrealizowania, biorąc pod uwagę, że wciąż nie znamy odtwórcy roli Lecha Wałęsy?

Czy "My, naród polski" okaże się sukcesem na miarę filmu "Katyń"? / Fot. Mariusz Kubik/Creative Commons 3.0Nakręcenie filmu o przywódcy "Solidarności", Andrzej Wajda zapowiedział w grudniu 2010 roku w Warszawie. Miało to miejsce przy okazji odebrania przez reżysera, doktoratu honoris causa Białoruskiej Akademii Sztuk Pięknych. Scenariusz do filmu napisał Janusz Głowacki, wybitny i znany na świecie prozaik, dramaturg, scenarzysta i felietonista.

Wałęsę zagra Więckiewicz, żonę Wałęsy - Grochowska

"Robotnik z fantazją. Poczucie humoru, wyczucie nastroju ludzi, niesamowity refleks. Ktoś go podstępnie zapytał: "Jak pan mówi, że jest elektryk, to niech pan powie, z której strony płynie prąd do której?". A on na to: "Prąd płynie z Polski na zachód i ja razem z nim"." - tak w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" artysta wspomina Lecha Wałęsę.

Najwięcej emocji wzbudza oczywiście obsada głównej roli. W mediach do tej pory przewinęło się już kilku kandydatów, którzy mieliby zagrać Lecha Wałęsę. Wśród nich są m.in. Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra, Jacek Braciak, Mariusz Bonaszewski, Piotr Adamczyk, Marcin Dorociński, Maciej Stuhr czy Borys Szyc. W kuluarach mówi się, że właśnie ten ostatni ma największe szansę, aby otrzymać rolę. Wiadomo natomiast kto zagra żonę Wałęsy. Będzie to Olga Bołądź. Młoda polska aktorka do tej pory miała okazję grać prawie wyłącznie w serialach, m.in. "M jak miłość" czy Hotel 52".

Andrzej Chyra - jeden z kandydatów do roli Lecha Wałęsy / Fot. Daniel Kruczynski/Creative Commons 2.0"My, naród polski" opowiadać będzie o barwnym życiu Lecha Wałęsy. "To ma być opowieść również o tym, że rewolucja zaczęła się w Polsce, a Lech Wałęsa to człowiek, który tej rewolucji dokonał. Niezależnie od tego, co się w Polsce teraz dzieje, jak Wałęsa jest oceniany, świat ani przez moment nie zmienił o nim zdania" - tak pomysł zrealizowania produkcji, tłumaczy Andrzej Wajda w wypowiedzi dla Newsweeka.

A jaka jest wasza opinia? Czy film powinien powstać? Kto najlepiej zagrałby Lecha Wałęsę? Szyc? Chyra? A może jeszcze ktoś inny? Zapraszamy do wyrażania opinii w komentarzach!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ala
  • ala
  • 23.10.2011 19:00

Więckiewicz i Ilona Ostrowska

Komentarz został ukrytyrozwiń
niePOprawny
  • niePOprawny
  • 01.07.2011 11:12

Szkoda pieniędzy podatników. Kolejny bubel poleci do śmietnika.
Co to za bohater co Naród wydymał w żywe oczy, a doprowadził do powrotu starych elit.

Komentarz został ukrytyrozwiń

CO PRZETRWA?

zawsze u nas więcej szczekających niż szczerze życzących, wdzięcznych i autorytety wspierających. Tacy jesteśmy. Niezależnie od tego to, co przetrwa - to będzie obraz Wajdy.

Z perspektywy czasu najgłośniej szczekające psy nie są ani trochę słyszalne....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.