Facebook Google+ Twitter

Film o Włodzimierzu Wysockim w grudniu w polskich kinach

Od 13 grudnia można będzie przypomnieć sobie lub poznać postać genialnego rosyjskiego barda – Władimira Wysockiego. Film Piotra Busłowa pokaże schyłkowe lata życia artysty.

Urodził się w 1938 roku. Zmarł zaledwie 42 lata później, pozostawiwszy po sobie ogromną spuściznę – podziwiane do dziś wiersze, brawurowo wykonane pieśni, role teatralne i filmowe. Hamlet w Jego wykonaniu przeszedł do historii nie tylko radzieckiego teatru. Zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, które to uzależnienia stały się bezpośrednim powodem jego przedwczesnej śmierci.

Wybitna osobowość i wrażliwość artysty musiały zmagać się z socrealistyczną, siermiężną rzeczywistością, pełną ograniczeń i inwigilacji. Nieprzeciętny talent, wielkie namiętności i dramaty przeplatające się z prozaiczną codziennością i reżimowymi realiami – to życie Wysockiego, które chcą przedstawić nie tylko rosyjskiej publiczności (która entuzjastyczni przyjęła obraz, tłumnie wypełniając sale kinowe) twórcy filmu.

W biograficznym filmie o genialnym pieśniarzu z pewnością nie może zabraknąć Jego niezapomnianej muzyki, która stała się inspiracją dla wielu artystów – także polskich.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.