Facebook Google+ Twitter

Film o Zagłębiu Dąbrowskim

Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego po raz kolejny kręciło kadry do filmu o historii tym mieście. Dziś sceny kręcono na terenie Sosnowieckiego Zagórza i w Będzinie.

Piotr Bielecki prowadzi wywiad z opiekunem kapliczki Arturem Ptasińskim / Fot. Michał KusiakWnętrze kapliczki. W kapliczce znajdują się zdjęcia z Powstania Warszawskiego. / Fot. Michał KusiakW niedzielne przedpołudnie twórcy filmu spotkali się pod Kapliczką powstańczą lapidarium AK w Sosnowcu Zagórzu obok Kościoła św. Joachima. Kręcono tam wywiad z Arturem Ptasińskim opiekunem lapidarium. Opowiedział on o historii tej kapliczki pokazał wnętrze w którym znajdują się zdjęcia z Powstania Warszawskiego oraz fotografie żołnierzy sosnowieckiego Inspektoratu AK, m.in. z oddziału "Hardego". Kapliczka była pierwszym kościołem na Zagórzu.

Kolejnym punktem, gdzie nagrywano materiał był cmentarz przy ulicy Zuzanny, na którym znajduje się jedna z mogił Powstania Styczniowego.

Popołudniu ekipa pojechała do Będzińskiej siedziby Stowarzyszenia Dzieciom Będzina gdzie nagrano Cmentarz na Zagórzu przy ulicy Zuzanny. Mogiła Powstania Styczniowego. / Fot. Michał KusiakProfesor Włodzimierz Wójcik opowiada o Powstaniu Styczniowym w Zagłębiu Dąbrowskim / Fot. Michał Kusiakwywiad z profesorem Włodzimierzem Wójcikiem. Profesor opowiedział o anegdotach, o opowieściach i poglądach na temat powstania jakie przekazywano mu w rodzinie, o tym, że Powstanie Styczniowe było inspiracją dla np Piłsudskiego.

Podczas nagrania ekipie towarzyszyła Telewizja Polska oddział Katowice. Telewizja chce nakręcić program dokumentalny o stowarzyszeniu i o ich filmie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.