Facebook Google+ Twitter

Film "Osobliwości narodowego polowania". Recenzja

Film lekki, nie zmuszający do myślenia. W sam raz nadaje się na integracyjne, prowincjonalne spotkania. Oczywiście znajdziemy tu niezłe zdjęcia oraz atrakcyjne okolice, gdzie toczy film. Najlepiej pokazywać na imprezach integracyjnych.

Plakat filmu „Osobliwości narodowego polowania” / Fot. scan plakatuJest to satyryczna komedia pokazująca w jaki sposób wojskowi oraz ich goście zabawiają się w polowanie na grubego zwierza. Udział w nim bierze również młody, fiński pisarz, przygotowujący książkę, która ma być związana z rosyjskimi obrzędami myśliwskimi.

Film został wyprodukowany w Rosji 1995 roku, trwa 93 minuty, a wyreżyserował go Aleksandr Rogożkin. Film należałoby pokazywać w środowiskach, które powinny przyjrzeć się w jaki sposób alkohol wyniszcza człowieka i jakie są tego skutki. Ponadto, demaskuje on współczesną rosyjską prowincję.

Mimo, że nie jest to ambitny film, zdobył wiele nagród jak: główna nagroda Rosyjskiego Festiwalu Filmowego „Kinotawr” 1995 roku w Soczi, Grand - Prix Konkursu Głównego; nagroda „Izby Znawców i Krytyków Filmowych”, za najlepszą rolę męska nagroda „Nike” i inne.

Film ma wiele śmiesznych scen oraz dialogów, w związku z tym, że alkohol leje się litrami co powoduje otumanienie uczestników. Będzie się podobał szczególnie młodszemu pokoleniu, studentom oraz pewnym środowiskom lubiącym takie imprezy.

Film polecam osobom tylko po 18. roku życia. A szkoda, bo pokazana w filmie przyroda robi wrażenie, a sceny, pomijając alkoholowe przyjęcia, są ciekawe oraz wyrażają artystyczne piękno tamtych okolic.

W czasie oglądania filmu, momentami niestety przeszkadzają nakładające się na siebie głosy lektorów - polskiego i rosyjskiego.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Roman
  • Roman
  • 15.11.2011 10:08

Bardzo interesujące streszczenie filmu. Chyba pokuszę się o obejrzenie go. Gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.