Facebook Google+ Twitter

Film "Piąta władza" o Julianie Assange'u nie przekonał widzów. Będzie klapą roku?

Film "Piąta władza" traktujący o założycielu portalu Wikileaks, Julianie Assange'u może okazać się klapą roku. Thriller póki co przyniósł stratę 22 mln dolarów.

 / Fot. New Media Days / Peter Erichsen [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsWpływy z biletów pokryją zaledwie 21 proc. budżetu filmu donosi "Forbes". Thriller poświęcony twórcy Wikileaks wyreżyserował Bill Condon, laureat Złotej Maliny w kategorii najgorszy reżyser za drugą cześć filmu "Saga "Zmierzch": Przed świtem".

Film nie zyskał uznania samego Assange'a, który nazwał produkcję "kłamstwem na kłamstwie" i "zmasowanym atakiem na Wikileaks". Jego zdaniem w scenariuszu przeinaczono kluczowe fakty - pisze serwis Interia.pl. "Piąta władza" nie cieszy się również przychylnością krytyków, z których część bardzo źle oceniła obraz.

Julian Assange jest współzałożycielem portalu Wikileaks, który opublikował w 2010 r. kilkaset tysięcy tajnych dokumentów Pentagonu i amerykańskiego Sekretariatu Stanu przekazanych przez Bradleya Manninga. Ten ostatni został skazany za przeciek na 35 lat pozbawienia wolności.

30 listopada 2010 r. szwedzkie organa ścigania wystawiły za Assangem międzynarodowy list gończy. Został oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne. Gdy zgłosił się na policję w Wielkiej Brytanii zatrzymano go w areszcie, ale nie postawiono zarzutów. W 2012 uciekł do ambasady Ekwadoru i poprosił o azyl. W sierpniu władze w Quito przyznały mu azyl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.