Facebook Google+ Twitter

Film pokaże koszmar Abu Ghraib

Przygotowywany jest film, który ma pokazać jak amerykańscy żołnierze torturowali więźniów w irackim zakładzie karnym w Abu Ghraib, w okolicach Bagdadu. Czy fikcja okaże się bardziej wstrząsająca niż prawda?

http://images.huffingtonpost.com/2009-05-07-download6.jpg / Fot. http://images.huffingtonpost.com/2009-05-07-download6.jpgAmerykański dziennik "Huffington Post" opublikował zdjęcia z planu filmu "Standard Operation Procedure" traktującego o torturach w irackim więzieniu Abu Ghraib. Będą w nim pokazane sceny, na których będzie widać w jaki sposób znęcano się na Irakijczykami. Reżyser filmu Errola Morrisa ma szansę pokazać jak naprawdę wyglądał koszmar, który został ujawniony dzięki fotografiom, jakie strażnicy więzienni robili sobie na tle upokarzanych skazańców.

Całą sprawę wyjawił dziennikarz Seymour Hersh z tygodnika "The New Yorker", opisując w czasopiśmie przypadki tortur na Irakijczykach przebywających w bagdadzkim więzieniu administrowanym przez armię USA. Opinia publiczna ujrzała zdjęcia, na których wyraźnie wydać nagich, upokorzonych więźniów przy których zdjęcia robią sobie strażnicy. Wiele z fotografii nigdy nie zostało ujawnionych, ponieważ są zbyt drastyczne. Ale i tak te, które znamy, są wystarczająco przerażające.

W wyniku śledztwa wewnątrz armii USA uznano za winnych siedmiu żołnierzy, a odsunięto od służby kolejnych dziesięciu. Ta sprawa bardzo pogorszyła i tak złą opinię o amerykańskich wojskach w Iraku. Cały świat zobaczył prawdziwą twarz marines w Abu Ghraib.

W jakim świetle film pokaże tragedię w Abu Ghraib ? Miejmy nadzieję że w obiektywnym, ponieważ trudno nawet uwierzyć, że strażnicy sami wpadli na pomysł torturowania więźniów.

Źródła:
Zwiastun filmu
sfora.pl
Wikipedia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.