Facebook Google+ Twitter

Film "Pora umierać" nagrodzony w Leeds

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-19 15:26

Film "Pora umierać" Doroty Kędzierzawskiej, ze zdjęciami Arthura Reinharta zdobył Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu w Leeds. To 18. nagroda, jaką zostali wyróżnieni twórcy tego filmu.

Od premiery we wrześniu 2007 roku, film został pokazany na ponad 50 międzynarodowych festiwalach filmowych na 4 kontynentach, w 23 państwach. Obecny był m.in. na festiwalach w Toronto, Pusan, Karolovych Varach, San Francisco, Melbourne. Podczas ubiegłorocznego festiwalu Polskich Filmów w Gdyni mówiono, że jury nie doceniło tego filmu nie przyznając mu nagrody, za to wielki sukces odniosła Danuta Szaflarska, która za główną rolę została wyróżniona nagrodą dla najlepszej aktorki festiwalu.

„Pora umierać" to opowieść o pięknie i godności starego człowieka, który nie pozwala zepchnąć się na margines. Główna bohaterka - starsza pani o imieniu Aniela - walczy o zachowanie prawo własności swojego domu.

Obecnie film Doroty Kędzierzawskiej pokazywany jest w Hiszpanii, Francji oraz na międzynarodowych festiwalach filmowych w Denver i Marakeszu. W najbliższym czasie obejrzy go również publiczność w Bratysławie, Tallinie i Brighton. Produkcję i promocję zagraniczną filmu "Pora umierać" dofinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.