Facebook Google+ Twitter

Film Skolimowskiego bez szans na Oscara. "11 minut" poza dziewiątką filmów wybranych przez akademię

Film "11 minut" Jerzego Skolimowskiego nie ma szans na Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

 / Fot. materiały prasowePoznaliśmy dziewięć filmów spoza Stanów Zjednoczonych, które mogą otrzymać nominację do Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. Zabrakło wśród nich kandydata z Polski - „11 minut”, w reżyserii Jerzego Skolimowskiego.

Od początku wiadomo było, że wybór komisji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej nie był trafny. Wśród polskich recenzentów przeważały głosy, że film Skolimowskiego jest raczej sygnałem spadku formy twórcy skądinąd tak znakomitych dzieł, jak „Cztery noce z Anną” czy „Essential Killing”.

Te prognozy się potwierdziły. Amerykańska Akademia Filmowa doceniła węgierski film „Syn Szawła” László Nemesa, niemiecki „Labirynt kłamstw”, francuski „Mustang”, irlandzką „Vivę”, belgijski „Zupełnie nowy testament”, kolumbijski „Embrace of the Serpent” Ciro Guerry, duński „A War” Tobiasa Lindholma, fiński „The Fencer” Klausa Härö i jordański „Theeb” Naji Abu Nowara. Uwaga środowiska filmowego skupiona jest zwłaszcza na jednym dziele: „Synu Szawła” - efektownym i odważnym debiucie Nemesa. To opowieść o kilkudziesięciu godzinach z życia węgierskiego Żyda w obozie w Auschwitz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.