Facebook Google+ Twitter

Filmami promują miasta

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-02 11:47

Na "Małej Moskwie" Legnica chce się wybić. Zaczyna od... knajpy. Promocję Dolnego Śląska poprzez film rozpoczął Lubomierz.

Co roku do Lubomierza zjeżdżają tysiące miłośników polskich komedii. / Fot. Marcin Oliva Soto/Polska Gazeta WrocławskaMundury żołnierzy radzieckich na wieszakach, pepesza, pianino i mnóstwo zdjęć z planu zdjęciowego filmu Waldemara Krzystka - wszystko to zebrano w legnickiej restauracji Mała Moskwa. Już za kilka dni będzie ona przyjmować klientów. I serwować dania kuchni rosyjskiej.

Lokal w dawnej stodole urządził Andrzej Serydyniecki. Znajomi znieśli mu obrazy, samowary, koszyczki do szklanek, z których Rosjanie pijali herbatę. Wystrój to nie wszystko. Barmani i kelnerzy z Małej Moskwy mają opowiadać gościom o życiu w Kwadracie, zamkniętej dla Polaków dzielnicy miasta.

- Od dawna miałem pomysł na restaurację - opowiada Andrzej Serydyniecki. - Początkowo miała być w stylu przedwojennej Legnicy. Ale gdy Waldemar Krzystek zaczął kręcić " Małą Moskwę", kolega namówił mnie na lokal z radzieckich czasów.

Legnica nie jest pierwszym miastem w regionie, promowanym przez głośne obrazy. Dolny Śląsk często pojawia się w filmie i na małym ekranie.

Rejon jeleniogórski ma Lubomierz, rozsławiony przez komedię "Sami swoi" i festiwal, który od lat przyciąga setki turystów. A Wałbrzych? O zamku Książ stało się głośno dzięki Bogusławowi Wołoszańskiemu i jego serialowi "Tajemnica twierdzy szyfrów" z udziałem plejady gwiazd polskiego kina.

Więcej przeczytasz w serwisie Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.