Facebook Google+ Twitter

Filmowa Maryja w Warszawie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-07-11 16:54

Wczoraj, w kinie Luna można było wziąć udział w spotkaniu z jedną z najwybitniejszych rumuńskich aktorek. Maia Morgenstern pojawiła się w Warszawie z okazji odbywającego się obecnie festiwalu Lato Filmów.

Aktorka, znana m.in. z roli Maryi w "Pasji" Mela Gibsona przyjechała do stolicy z okazji projekcji filmu "Dąb", rumuńskiego reżysera Luciana Pintilie. Morgenstern pojawiła się na scenie Luny razem z aktorem Razvanem Vasilescu, z którym zagrała w filmie Pintiliego.

Film, przedstawiający w niezwykle wyrazisty sposób życie w Rumuni przed upadkiem reżimu Ceausescu, dał początek dyskusji. Aktorzy opowiadali m.in. o tym, czy pokazany obraz rzeczywiście odzwierciedla Rumunię sprzed 1989 roku i jak teraz ona wygląda. Pytani byli też o ich stosunek do reakcji części publiczności, u której film momentami wzbudzał śmiech. Dodatkową atrakcją dla widzów było odtworzenie przez aktorów końcowej sceny filmu, której większość podczas seansu nie zrozumiała z powodu problemów technicznych i braku napisów.

Nie zabrakło pytań skierowanych do Mai Morgenstern, dotyczących jej udziału w kontrowersyjnym filmie Gibsona, komentarzy z nim związanych i osobistych odczuć aktorki. Aktorka mówiła, iż po wejściu filmu do kin czuła się jak na ringu bokserskim, zmuszona była do odpierania ciągłych ataków ze strony dziennikarzy, podczas gdy
sama traktowała swoją rolę po prostu jako udział w projekcie artystycznym.

Festiwal Filmowy i Artystyczny potrwa do niedzieli. W tym czasie będzie można zobaczyć jeszcze kilkanaście filmów prezentujących m.in. dorobek twórców Nowej Fali i wspomnianego Pintilie, czy filmy niezależnego kina kubańskiego. Festiwalowi towarzyszą również wystawy i koncerty, m.in. w klubokawiarni Chłodna 25 i klubie Regeneracja.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.