Facebook Google+ Twitter

Filmowa propozycja w stylu retro

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-08 14:32

"Easy virtue" porusza nieśmiertelny temat wojny pomiędzy teściową a synową... Świetny film, z błyskotliwymi dialogami i typowo angielskim humorem.

Wojna domowa, plakat / Fot. Materiały promocyjneFilm opowiada historię starej, arystokratycznej rodziny, której przyszłość stoi pod znakiem zapytania, bowiem hołdowanie tradycji doprowadza do stopniowej ruiny i zadłużenia. Nadzieję na odzyskanie blasku, pani Whittaker (niejako głowa rodziny) pokłada w jedynym synu. Ten jednakże nie wykazuje zbyt wielkiego zainteresowania sprawami finansowymi, do tego zaskakuje informacją o swoim nagłym i spontanicznym ślubie z Amerykanką Laritą.

Gdy nowożeńcy przyjeżdżają do posiadłości, czeka ich chłodne powitanie. Tym zimniejsze, im więcej matka dowiaduje się o swojej synowej - nie mającej "korzeni" oraz majątku. Atutami panny młodej są ogromny urok osobisty, inteligencja i uroda. To jednak nie są argumenty dla pani Whittaker, która rozpoczyna z żoną syna "wojnę domową" o wpływy.

Sprzymierzeńcem Larity w tej rozgrywce stanie się niespodziewanie ojciec jej męża, dotąd nie angażujący się w sprawy domu. Co ciekawe, okaże się, że jest niejako takim samym "rozbitkiem" jak młoda Larita, gdyż po powrocie z wojny nie został zaakceptowany, ani też sam tej akceptacji nie szukał. We dwoje rozumieją się coraz lepiej i to może być wytłumaczeniem sceny, gdy ojciec staje po stronie Amerykanki, odrzuconej w finale przez "dobre towarzystwo" oraz męża.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.