Facebook Google+ Twitter

Filmowa Stolica Lata 2009. Oglądaj filmy w parku

Na 10 tygodni warszawskie parki zamienią się w sale projekcyjne i gościć będą miłośników kina. 1 lipca o 21.30 w parku Skaryszewskim „Gorączka złota” z muzyką na żywo zespołu Maćko Korba zainauguruje wakacyjne pokazy.

Milla Jovovich gra w drugiej części "Resident Evil". / Fot. PAP/EPA/VILLARDFilmowa Stolica Lata gości w parkach już po raz czwarty. Jak przekazuje Adam Warzyszyński, przedstawiciel organizatorów imprezy: „Pokazy plenerowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na pojedynczy pokaz przychodzi po kilkaset osób. W zeszłym roku obliczyliśmy, że przez cale wakacje wzięło udział w pokazach ponad 30 tys. widzów.”

Na amatorów letniego kina pod gwiazdami czeka 6 cyklów filmowych. Poszczególnym dniom tygodnia (oprócz poniedziałku) odpowiadają konkretne parki i cykle. I tak w każdy wtorek lata na Polu Mokotowskim będzie można podziwiać „Hity na czasie” - tu m. in. „Mr. & Mrs. Smith”, „Buntownik z wyboru” i „Resident Evil”. Filmy pełnometrażowe poprzedzą etiudy filmowe, a na pokazy należy zabrać kocyk do siedzenia. W środy w Muszli Koncertowej Parku Skaryszewskiego mieszkańców Warszawy będą bawić czeskie komedie. „Praskie klimaty” to czwartkowy cykl w Parku Praskim. Filmy mają klimatem przypominać warszawską Pragę. W ramach cyklu filmy z 2008 roku: „Tajne przez poufne” braci Coen i „Angielska robota” Donaldsona.

Pole Mokotowskie - wielka sala kinowa. / Fot. PAP/Radek PietruszkaBardzo ciekawie zapowiadają się piątki, kiedy zobaczymy najlepsze polskie filmy niezależne w cyklu „MultimediaOFF” w centrum miasta, w Ogrodzie Saskim. W soboty romantycznie: wielki ekran umieszczony będzie na cyplu na wodzie w Parku Bródnowskim i najlepsze komedie też romantyczne z ostatnich kilku lat. W kinie plenerowym przy stacji metra Słodowiec wyświetlone zostaną filmy taneczno-muzyczne w bardzo różnorodnym klimacie: od młodzieżowego „Step up” do wysmakowanego „Fados” Saury. W sierpniu do wymienionych parków dołączy Park Rydza Śmigłego (ArtPark Frascati), gdzie wyświetlane będą filmy kostiumowe.

Nocne projekcje plenerowe potrwają do 6 września. W lipcu filmy rozpoczynać się będą o 21.45, w sierpniu o 21.15. Adam Warzyszyński mówi: „Podczas filmów porządku pilnuje wynajęta ochrona. Pokazy organizowane są od wielu lat i przebiegają bardzo spokojnie. Trudności napotykamy głównie ze strony pogody. W sytuacji burzy lub wichury przekładamy pokaz na inny termin. Kiedy pada, pokaz odbywa się normalnie. Widzów jest mniej, ale twardo stoją pod parasolkami i oglądają.”

Szczegółowe informacje o terminach i miejscach projekcji poszczególnych filmów można znaleźć na stronie Filmowa Stolica Lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dlatego, że stolica, dziwię się, że za darmo ;) Ale tym lepiej dla mnie :D na pewno skorzystam, dzięki za informację

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Warszawie mamy za darmo. W końcu stolica.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A wstęp darmowy? To tylko u nas za kino letnie trzeba płacić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.