Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19950 miejsce

Filmowa Twierdza Modlin

Fortyfikacja położona 30 km na północ od Warszawy jest jednym z najważniejszych miejsc na szlaku turystycznym "Mazowsze na filmowo". Więcej na ten temat będzie można dowiedzieć się 21 kwietnia o 12.45 z programu "Nie ma jak Polska" na TVP 1

Zdjęcie z nagrania z programu "Nie ma jak Polska" / Fot. Martyna KordulewskaTwierdzę Modlin - kompleks obiektów fortyfikacyjnych, w tym najdłuższy budynek w Europie - koszary o długości ponad 2 km usytuowany na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego w sposób szczególny upodobali sobie nie tylko turyści, ale i filmowcy. To tu powstawali kultowi już "CK Dezerterzy", ale i bardziej współczesne obrazy: "Bitwa Warszawska 1920", "Pan Tadeusz", "Róża" czy "W ciemności". Ciekawostką może być też fakt, że "Quo vadis" powstawało na terenie lotniska w Modlinie, a fragment koszar "grał" bramę wjazdową na Jasną Górę w Częstochowie. W Twierdzy kręcili nie tylko Polacy. Znany jest między innymi "Cudzoziemiec" ze S. Seagalem.

Najczęściej wykorzystywane w filmach - oprócz koszar (inaczej: Cytadeli) miejsca modlińskiej fortyfikacji to Brama Poniatowskiego (tu w "Bitwie Warszawskiej" przemawiał do żołnierzy Marszałek Piłsudski), Elewator czy zachwycający Spichlerz (np. w roli zamku Horeszków).

Potencjału Twierdzy nie mogła nie dostrzec Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna koordynująca powstanie szlaku "Mazowsze na filmowo". Specjalnie oznakowany szlak poprowadzi przez destynacje turystyczne, najczęściej wykorzystywane w filmach.

Temu tematowi poświęcony będzie odcinek programu "Nie ma jak Polska" emitowany na antenie TVP 1 w niedzielę, 21 kwietnia o 12.45. Oprócz Twierdzy Modlin "wystąpią" m. in. Pułtusk i Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Wszyscy, którzy chcą na własne oczy zobaczyć miejsca, w których powstawały ich ulubione filmy, powinni najpierw udać się do Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Baśki Murmańskiej 164. Więcej na www.3rzeki.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.