Facebook Google+ Twitter

Filmowa uczta w Mikołowie

Współautorzy: Barbara Podgórska

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie oraz stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju, zapraszają wspólnie na I Konkurs Filmów Amatorskich i Niezależnych, „Filmowe Południe”.

 / Fot. CSR Lazika GórneJuż w piątek, na dużym ekranie mikołowskiego kina zobaczymy 36 filmów, których czas trwania nie przekracza 20 minut – informuje Wojciech Szwiec.

- Filmy nadesłali twórcy z Krakowa, Warszawy, Oświęcimia, Kędzierzyna Koźla, ale także śląscy, z Chorzowa, Katowic, Łazisk i Mikołowa.

 / Fot. CSR Lazika GórnePokazy konkursowe odbywać się będą od godziny 10, w trzech blokach. O godzinie 18 nastąpi projekcja filmu o historii ruchu amatorskiego w powiecie mikołowskim pt.: "50 lat na wąskiej taśmie". Następnie zostanie odczytany werdykt jury, wręczone wyróżnienia i pokazane nagrodzone filmy.

Więcej informacji: na stronie organizatora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W latach 1962/72 byłem aktywnym filmowcem amatorem, zrealizowałem 21 filmów kamerą 16 mm, z których większość otrzymała nagrody i wyróżnienia. Film dokumentalny o Zamościu "Miasto polskiego renesansu", otrzymał nagrodę Ministertwa Kultury, a eksperymentalny pt. "Dziwny jes ten świat", na kanwie utworu Czesława Niemena, trzykrotnie Grand Prix. Ponadto redagowałem w katowicach kwartalnik "Film Amatorski". Te czasy wspominam wyjątkowo mile, zwłaszcza uczestnictwo na corocznych festiwalach filmów amatorskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.