Facebook Google+ Twitter

Filmowa uczta w Mikołowie

Współautorzy: Barbara Podgórska

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie oraz stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju, zapraszają wspólnie na I Konkurs Filmów Amatorskich i Niezależnych, „Filmowe Południe”.

 / Fot. CSR Lazika GórneJuż w piątek, na dużym ekranie mikołowskiego kina zobaczymy 36 filmów, których czas trwania nie przekracza 20 minut – informuje Wojciech Szwiec.

- Filmy nadesłali twórcy z Krakowa, Warszawy, Oświęcimia, Kędzierzyna Koźla, ale także śląscy, z Chorzowa, Katowic, Łazisk i Mikołowa.

 / Fot. CSR Lazika GórnePokazy konkursowe odbywać się będą od godziny 10, w trzech blokach. O godzinie 18 nastąpi projekcja filmu o historii ruchu amatorskiego w powiecie mikołowskim pt.: "50 lat na wąskiej taśmie". Następnie zostanie odczytany werdykt jury, wręczone wyróżnienia i pokazane nagrodzone filmy.

Więcej informacji: na stronie organizatora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W latach 1962/72 byłem aktywnym filmowcem amatorem, zrealizowałem 21 filmów kamerą 16 mm, z których większość otrzymała nagrody i wyróżnienia. Film dokumentalny o Zamościu "Miasto polskiego renesansu", otrzymał nagrodę Ministertwa Kultury, a eksperymentalny pt. "Dziwny jes ten świat", na kanwie utworu Czesława Niemena, trzykrotnie Grand Prix. Ponadto redagowałem w katowicach kwartalnik "Film Amatorski". Te czasy wspominam wyjątkowo mile, zwłaszcza uczestnictwo na corocznych festiwalach filmów amatorskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.