Facebook Google+ Twitter

"Filmowe Podlasie Atakuje" w Lublinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-18 17:46

Już dziś w lubelskim Centrum Kultury odbędzie się niezwykły pokaz filmów kina offowego - „Filmowe Podlasie Atakuje”. Tegoroczna edycja jest już czwartą zorganizowaną w Lublinie.

Plakat przeglądu filmowego/ źródło: www.filmowepodlasieatakuje.pl organizator/materiały promocyjne/ / Fot. www.filmowepodlasieatakuje.pl/organizatorPrzegląd filmowy, który będziemy mieli okazję zobaczyć dziś w Sali Nowej CK Lublin jest innowacyjnym pomysłem Białostockiego Ośrodka Kultury. Filmowcy skupieni wokół projektu za główny cel obrali popularyzację kina różnorodnego, niezależnie od gatunku czy przyjętej formy. Twórcy w swoich filmach chcą zaprezentować Podlasie jako miejsce inne niż wszystkie. Pragną też zerwać ze stereotypowym myśleniem o ich województwie jako gorszej i zacofanej części Polski.

Zachwycający świeżością pomysłów i oryginalnością twórców pokaz „Filmowe Podlasie Atakuje” gości w Lublinie już czwarty raz, licząć od 2005 roku. W ramach kinowego ruchu filmu niezależnego swoje dzieła prezentują także filmowcy-amatorzy nieskażeni komercyjnym podejściem do sztuki. Dlatego zobaczymy obrazy m.in.: poetów, studentów szkół artystycznych i filmowych, czy dziennikarzy.

Pokaz rozpoczyna się w CK o 18. Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.