Facebook Google+ Twitter

Filmowe podsumowanie roku 2008

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-12-30 22:03

Jutro sylwester, dziś więc najlepszy czas na podsumowania, rozliczenia i wspomnienia tego, co w odchodzącym roku było dobre. Zapraszam do subiektywnego przeglądu najlepszych filmów 2008 roku.

Dla ułatwienia podzieliłem filmy na pięć dyscyplin: filmy akcji/sensacyjne, dramaty, komedie, horrory/thrillery oraz muzyczne. W każdym z gatunków przeczytamy o trzech najlepszych filmach w 2008 roku. Jeśli jeden film pojawił się już w jednej z dyscyplin nie może pojawić się w innej, nawet jeśli gatunkowo spełniałby wymagania – unikniemy w ten sposób powtarzalności tytułów.

Filmy akcji oraz sensacyjne

1. "Iron Man" – reż. Jon Favreau

plakat filmowy / Fot. materiały dystrybutoraAdaptacja słynnego komiksu opowiada historię Tony’ego Starka, genialnego twórcy broni masowego rażenia. Miliarder bawi się swoim życiem, nadużywając alkoholu i zdobywając kolejne kobiety. Jednak pewnego dnia podczas wizyty w Afganistanie, gdzie odbyła się prezentacja nowego wynalazku zbrojeniowego, Tony zostaje porwany. Terroryści stawiają mu warunek: albo stworzy dla nich broń, która pozwoli im władać krajem albo zostanie zabity. Stark wraz z innym przetrzymywanym naukowcem postanawiają, pod pozorem prac nad bronią dla napastników, stworzyć żelaznego robota, dzięki któremu uda im się uciec. Pracując nad tytułowym „Iron Manem” Tony Stark uświadamia sobie, że broń, którą sprzedaje na całym świecie służy wyłącznie do zabijania i zadawania cierpienia niewinnym.

To, co najważniejsze w „Iron Manie” to efekty specjalne. Zapierające dech w piersiach sceny walki podsycane mocną muzyką pozostawiają niezapomniane wrażenia.

2. "Mroczny Rycerz" – reż. Christopher Nolan

plakat filmowy / Fot. materiały dystrybutoraW nowej części opowieści o Batmanie, słynny komiksowy bohater podejmuję walkę z wrogami i przestępczością zorganizowaną. Przeciw złoczyńcom staje wraz z porucznikiem Jimem Gordona i prokuratorem okręgowym Harvey'em Dentem. We trójkę wspólnie rozpracowują organizacje przestępcze nękające mieszkańców Gotham. Współpraca przynosi efekty, ale bohaterowie wkrótce padną ofiarą chaosu, który rozpęta rosnący w siłę genialny przestępca, znany przerażonym mieszkańcom Gotham jako Joker.

Film ten zapamiętamy głównie z powodu wyśmienitego, szaleńczego wręcz aktorstwa Heath Ledgera, dla którego była to ostatnia rola w życiu. Śmiało można powiedzieć, że najlepsza. Joker w jego wykonaniu był niesamowity, mroczny i tajemniczy a krytycy na całym świecie porównywali go z postacią graną przez Jacka Nicholsona. „Mroczny rycerz” to też nieziemskie efekty specjalne i warta akcja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

"wszystko za życie" <--- miało być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z kategorii: dramat, film akcji, horror i film muzyczny wywaliłbym gdzieś daleko miejsca pierwsze :P no może poza "wszystko za życia", miły średniak.
a tak to całkiem przyjemne podsumowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za ogół, ale z jedną opinią się nie zgodzę- "Sierociniec" straszy do 15 roku życia, potem tylko śmieszy. Zamiast tego filmu proponowałbym wyśmienity "Eden Lake", ale to oczywiście kwestia gustu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super pomysł z takim podsumowaniem :) Spisałem już filmy, które w tym roku najwyraźniej przegapiłem :) Plus :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.